Brązowy medal drużyny kobiet w Akademickich Mistrzostwach Polski w tenisie stołowym.

Drużyna kobiet KU AZS UJ zdobyła brązowy medal w Akademickich Mistrzostwach Polski w tenisie stołowym!

Gospodarzem finału AMP 2017/2018 w tenisie stołowym był KU AZS Uniwersytet Warszawski. W rozegranych w miniony weekend mistrzostwach (13-15 kwietnia) drużyna kobiet KU AZS UJ w składzie: Śliwa Alicja (Wydział Prawa i Administracji), Zygadło Martyna (Wydział Filozoficzny), Mozdyniewicz Aleksandra (Wydział Matematyki i Informatyki), Ryś Kamila (Wydział Matematyki i Informatyki) zdobyła brązowy medal w klasyfikacji uniwersytetów oraz 6 miejsce w klasyfikacji generalnej!

„Dla dziewczyn był to debiut w finale AMP i rozegrały w nim wiele bardzo dobrych spotkań. Były momenty trudne, które mogą być super lekcją  dla każdej zawodniczki indywidualnie i dla drużyny jako całości. Podoba mi się w rozgrywkach akademickich to, że zawody tenisa stołowego rozgrywane są w konkurencji drużynowej. Pinpong często traktowany jest jako dyscyplina indywidualna. Rozgrywki drużynowe w większym stopniu kształtują wśród ludzi związanych z tą dyscypliną sportu takie wartości jak: współpraca; jasna, konstruktywna komunikacja; zaufanie; tworzenie zespołu itd. Bardzo cieszymy się ze zdobytego medalu! Dziękuję dziewczynom za zaangażowanie w przygotowania i start w tegorocznej edycji AMP. Dziękuję też wszystkim zawodniczkom i zawodnikom sekcji, którzy uczestnicząc w treningach dokładali „cegiełki” do brązowego medalu AMP.” – komentuje start zespołu w Warszawie trenerka sekcji Magdalena Górowska-Kmieć.

Przed drużynami sekcji tenisa stołowego KU AZS UJ w bieżącym roku akademickim jeszcze spotkania AMM, w których to rozgrywkach drużyna kobiet prowadzi w tabeli. Mariusz Olczak z drużyny męskiej będzie reprezentował barwy Uniwersytetu Jagiellońskiego w Europejskich Igrzyskach Studenckich, które odbędą się w lipcu w Portugalii.