Akademickie Mistrzostwa Polski w wioślarstwie - Bydgoszcz 2018

​W Bydgoszczy odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w wioślarstwie. Na torze w Brdyujściu ścigało się ok. 200 zawodników z 21 wyższych uczelni z całego kraju. Wioślarki i wioslarze rywalizowali w 6 konkurencjach: trzech męskich i trzech kobiecych. Skład reprezentacji Uniwersytetu Jagiellońskiego liczyła 19 osób.

W Bydgoszczy odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w wioślarstwie.  Na torze w Brdyujściu ścigało się ok. 200 zawodników z 21 wyższych uczelni z całego kraju. Wioślarki i wioslarze rywalizowali w 6 konkurencjach: trzech męskich i  trzech kobiecych.
Skład reprezentacji Uniwersytetu Jagiellońskiego liczyła 19 osób.
Wioślarki i wioślarze UJ wystartowali w konkurencjach: ósemek, dwójek podwójnych oraz jedynek.

Osadami startującymi podczas zawodów opiekowali się trenerzy: Jarosław Szymczyk i Mariusz Stanczuk.

W Klasyfikacji uniwersytetów zawodniczki i zawodnicy wywalczyli:

8+MA 1 miejsce (Mardyla Mateusz, Pałka Mikolaj, Batko Mateusz, Ziobrowski Łukasz, Kulchytkyi Andrew, Gotfryd Mirosław, Babecki Arkadiusz, sternik Maria Kusmierczyk).

8+KA 2 miejsce (Pająk Patrycja, Bancer Weronika, Król Hanna, Piątek Monika, Kapiszka Gabryiela, Szamburska Maria, Kusmierczyk Maria, Styla Julia, ster Myszka Małgorzata)

1xMA 2 miejsce (trener-Mariusz Stańczuk)
2xKA 3 miejsce (Szamburska Maria, Styla Julia)

Powyzsze wyniki dały w sumie 5 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Gratulujemy wyników!!!