Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Studenci niepełnosprawni

1. Zajęcia dla studentów niepełnosprawnych przeznaczone są dla osób posiadajacych aktualne Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności.

Propozycja zajęć:

pływanie (mgr Zuzanna Zabawa; zuzanna.zabawa@uj.edu.pl)

Zajęcia dla studentów niepełnosprawnych odbywają się na pływalni AGH przy ul. Buszka 1 w każdy wtorek w godz. 8.45-9.30. Pływalnia jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zajęcia na siłowni odbywają się w obiektach Studium WFiS UJ przy ul. Piastowskiej 26. Siłownia jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych pracowników Studium WFiS UJ.

W zajęciach mogą uczestniczyć studenci z różnymi stopniami niepełnosprawności.

Na pływalni uczymy dobrego samopoczucia w wodzie, przystosowania psychicznego, kontroli równowagi i przemieszczania się, jak również stylów pływackich.

Podczas zajęć na siłowni prowadzimy zajęcia na większości przyrządów ze szczególnym uwzględnieniem ergometrów wioślarskich. Zajęcia poprawiają samopoczucie, wzmacniają mięśnie i wydolność ćwiczących.   

Zapisy w USOS, kod przedmiotu: SWF.UJ.SPEC

Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą DON UJ, adresowaną do studentek i studentów z niepełnosprawnościami szczególnymi potrzebami.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: 

https://don.uj.edu.pl/dla-studentow

2. Studentom posiadającym Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności przysługuje zwolnienie z ćwiczeń WF na rzecz zajęć teoretycznych (online). W celu rejestracji na ww. prosimy o kontakt pod numerem 12/637 43 03 lub mailowy swfis@uj.edu.pl.