Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Skip banner

Przełomowe AMMy w pływaniu - 5.06.2021

W minioną sobotę 5.06, po prawie półtorarocznej przerwie (ostatnie miały miejsce w grudniu 2019 r.) sekcja pływacka UJ wzięła udział w zawodach z cyklu Akademickich Mistrzostw Małopolski.

Mimo braku treningów na basenie, które nie mogły się odbywać z powodu obostrzeń covidowych, reprezentacja UJ dzielnie przygotowywała formę na lądzie, co przyniosło doskonałe efekty!!

W rywalizacji kobiet reprezentacja osiągnęła bardzo dobre wyniki indywidualne:

Martyna Żarłok - 1 miejsce 50m st. motylkowym oraz 2 miejsce 50m st. grzbietowym

Marika Sochoń - 3 miejsce 100m st. klasycznym

W klasyfikacji generalnej reprezentantki UJ zajęły 2 miejsce tuż za AWF, co jest bardzo zadowalającym rezultatem.

Wśród mężczyzn wysokie miejsca zajęli: Paweł Kica (50 m st. dowolnym, 50 m st. motylkowym), Jakub Całka (50 m st. klasycznym, 100 m st. klasycznym), Kacper Stoszek (100 m st. grzbietowym) oraz Raman Adamovich (100 m st. klasycznym).

Sztafeta chłopaków w składzie P. Kica, J. Całka, R. Adamovich, K. Stoszek uplasowała się na piątej pozycji.

W klasyfikacji końcowej panowie zajęli 4 miejsce ocierając się o podium zaledwie jednym punktem, przegrywając z CM UJ.

Wszystkim pływakom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za ich występy na AMP, na które wyjeżdżają 11.06 do Lublina!