50. Mistrzostwa Polski w Karate kyokushin

Jubileuszowe 50 Mistrzostwa Polski kumite i kata w karate kyokushin.
Student Wydziału Matamatyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego na podium MP.

Jubileuszowe Pięćdziesiąte Mistrzostwa Polski Kyokushin Karate, odbyły się w Świnoujściu 3 czerwca 2023 z udziałem 116 zawodników reprezentujących 54 kluby członkowskie PZK.
Oficjalnego otwarcia dokonali Prezydent Miasta Świnoujścia Paweł Sujka, Prezes PZK Maciej Sokołowski,
Wiceprezes PZK Andrzej Drewniak oraz Wiceprezes PZK Wacław Antoniak.
Sędzią głównym zawodów był shihan Andrzej Drewniak, sędzią technicznym shihan Edward Urbańczyk, a sędzią koordynatorem shihan Eugeniusz Dadzibug.
Drużynowo zwyciężył Wrocławski Klub im Mas. Oyama, przed Tarnogórskim Klubem Karate oraz Klubem Polska YMCA Kraków.
Najlepsza zawodniczka: Martyna Kubik (Wielicki Klub Karate Kyokushinkai)
Najlepszy zawodnik: Paweł Kubica (YMCA Kraków).
Miłosz Adamczyk student wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, członek sekcji karate w Studium WFiS UJ zdobył brązowy medal w kumite mężczyzn do 80kg.

trener zawodników UJ: Artur Stecki