Akademickie Mistrzostwa Polski Karate WKF w Białymstoku - 11-13.04.2024 r.

W dniach 11-13.04.2024 w Białymstoku odbyły się kolejne Akademickie Mistrzostwa karate WKF.

W mistrzostwach udział wzięło 300 zawodników i zawodniczek z 38 Uczelni. Uniwersytet Jagielloński reprezentowało 11 zawodników i zawodniczek.

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonała Rektor Politechniki Białostockiej dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB.

W kumite indywidualnym kobiet -61kg brązowy medal zdobyła Kinga Szewczul, 9 miejsce zajęła Weronika Zarębska.

W kumite indywidualnym kobiet -68kg 5 miejsce zajęła Emilia Groń, 7 miejsce zajęła Joanna Koźlak.

W kumite indywidualnym mężczyzn - 67kg brązowy medal zdobył Mateusz Markiewicz, 9 miejsce zajął Szymon Neter, 13 miejsce zajął Sochacki Bartosz, 15 miejsce Tkachyov Alexandr.

W kumite indywidualnym mężczyzn -75kg 17 miejsce Pavlo Bondarchuk.

W kumite mężczyzn -84kg 13 miejsce zajęli Miłosz Adamczyk oraz Adam Sygocki.

W kumite drużynowym kobiet UJ zdobył brązowy medal (Emilia Groń, Joanna Koźlak, Kinga Szewczul, Weronika Zarębska).

W kumite drużynowym mężczyzn UJ 1 zajął 5 miejsce (Miłosz Adamczyk, Mateusz Markiewicz, Alexandr Tkachyov).

W kumite drużynowym mężczyzn UJ 2 zajął 7 miejsce (Pavlo Bondarchuk, Szymon Neter, Bartosz Sochacki, Adam Sygocki).

W klasyfikacji - Uniwersytety UJ zajął III miejsce.

W klasyfikacji Generalnej UJ zajął 7 miejsce.

Trener

Artur Stecki