Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Mistrzostwa UJ w narciarstwie alpejskim i snowboardzie o Puchar Rektora i Puchar Dziekana

W czwartek 23 lutego 2023 roku, w ośrodku narciarskim Spytkowice odbyła się trzecia i zarazem ostatnia odsłona zawodów wydziałowych w ramach Mistrzostw Uniwersytetu Jagiellońskiego w narciarstwie alpejskim i snowboardzie o Puchar Rektora i Puchar Dziekana. Po zawodach Wydziału Prawa i Administracji, Wydziału Chemii i Wydziału Filozoficznego przyszła kolej na start pracowników reprezentujących Wydział Historyczny oraz Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych.

Tradycyjnie już miejscem zbiórki był parking przy obiektach sportowych SWFiS UJ. Po sprawnym spakowaniu sprzętu uczestnicy MUJ punktualnie wystartowali w kierunku Spytkowic. Po krótkiej podróży autokarem (1h 20 min), Spytkowice przywitały naszych zawodników idealnymi warunkami atmosferycznymi – niską temperaturą i słońcem.

Tak dobre warunki pogodowe dodatkowo zmobilizowały naszych uczestników, do agresywniejszej jazdy na bramkach wyznaczonej trasy slalomu giganta i do osiągania jeszcze lepszych wyników.
Zawodnicy ponownie zaprezentowali pełne zaangażowanie, sportowe zacięcie i jeszcze więcej bardzo dobrego humoru.

Po skończonych zjazdach odbyła się ceremonia nagrodzenia zwycięzców poszczególnych zawodów wydziałowych. Zawodnicy zajmujący miejsce na podium otrzymali dyplomy i puchary, a wszyscy uczestnicy zawodów pamiątkowe medale.
Nagrody w poszczególnych kategoriach wręczyli Dziekan Wydziału SMiP dr hab. Paweł Laidler, prof. UJ, a także dyrektor SWFiS UJ dr hab. Mariusz Ozimek.

Ze względu na to, że były to ostatnie zawody cyklu Mistrzostw UJ, wręczono również statuetki dla najlepszych zawodników, którzy wystartowali we wszystkich pięciu zawodach wydziałowych – klasyfikacja generalna Mistrzostw UJ w narciarstwie alpejskim i snowboardzie.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom rywalizacji w duchu fair play i w duchu dobrej zabawy.

Już za rok zapraszamy wszystkich na kolejne narciarskie zmagania w ramach MUJ 2024.

Do zobaczenia na stoku!

Zobacz galerię zdjęć

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Mistrzostwa o Puchar Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego w narciarstwie alpejskim

W piątek trzeciego marca 2023 roku, w ośrodku narciarskim Spytkowice odbyła się kolejna edycja Mistrzostw Uniwersytetu Jagiellońskiego w narciarstwie alpejskim. Łącznie do rywalizacji przystąpiło blisko 40 uczestników – studentów, doktorantów, pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na zawodach nie brakowało rywalizacji i walki na ułamki setnych sekundy a także dużo dobrego humoru.


Wszyscy startujący rywalizowali ze sobą w konkurencji slalom gigant a czasy liczono w kategoriach pracownicy (kobiety i mężczyźni) i studenci (kobiety i mężczyźni).


Po skończonych zjazdach każdy z uczestników otrzymał od organizatorów pamiątkowy medal i koszulkę, a zawodnicy zajmujący miejsce na podium - dyplomy, puchary i drobne upominki z uniwersyteckimi gadżetami.

Nagrody w poszczególnych kategoriach wręczali Prorektor ds. Collegium Medicum – prof. dr hab. Med. Tomasz Grodzicki oraz Dyrektor SWFiS UJ – dr hab. Mariusz Ozimek.

Gratulujemy wszystkim, którzy zdecydowali pojawić się na zawodach i spędzić ten dzień na sportowo!

Zapraszamy wszystkich za rok!
Zobacz galerię zdjęć