Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Uniwersytecki Test Coopera - edycja wiosenna

W minioną sobotę (27.05 br.) odbył się Uniwersytecki Test Coopera (edycja wiosenna) - próba wytrzymałościowa, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Celem Testu jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej, która jest wyznacznikiem kondycji fizycznej (którą, w zależności od wieku i płci określa się na podstawie pokonanego dystansu).

Test odbył się na stadionie Lekkoatletycznym MOS Kraków "Zachód", na którym pojawiali się studenci, doktoranci, pracownicy naukowi, rodziny z dziećmi i Krakowianie niezwiązani z naszą Alma Mater, by wspólnie spędzić czas na sportowo.

Najmłodszy uczestnik testu miał skończone 5 lat, a najstarszy uczestnik - 70.

Wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli 12miutowy test, tradycyjnie otrzymali na mecie wodę mineralną, a następnie certyfikat upamiętniający start w UTC określający przebiegnięty dystans, pamiątkową koszulkę biegową oraz do wyboru: saszetkę, daszek do biegania lub bidon.

W teście wzięła rekordowa liczba uczestników - blisko 130 miłośników biegania pojawiło się w to słoneczne, sobotnie przedpołudnie na obiekcie sportowym u stóp Zamku Wawelskiego.

Uniwersytecki Test Coopera na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń sportowych, które odbywają się na Uniwersytecie Jagiellońskim – najbliższy odbędzie się wczesną jesienią!

Serdecznie zapraszamy!

Zobacz galerię zdjęć