Akademickie Mistrzostwa Małopolski - Kluszkowce 10-11.01.2018

Podsumowanie startów sekcji KU AZS UJ:

W Akademickich Mistrzostwach Małopolski przeprowadzonych 10 i 11 stycznia w stacji narciarskiej „Czorsztyn-SKI” w Kluszkowcach wystartowało 20 reprezentantów KU AZS UJ.
W środę odbyły się zawody snowboardowe. Jedyną reprezentantką KU AZS UJ była Paulina Pawlikowska, która wywalczyła Mistrzostwo małopolski w slalomie gigancie i wicemistrzostwo w slalomie. W drugim dniu zawodów rywalizowano w narciarstwie alpejskim. Reprezentacja kobiet w narciarstwie alpejskim w składzie: Aleksandra Malinowska, Anna Wróbel, Adrianna Fryc, Paulina Szybkowska, Aleksandra Łukaszyk, Magdalena Wysoczyńska, Hanna Tracz, Julia Porębska, Apolonia Adamowicz i Magdalena Kurdziel wywalczyła I miejsce w klasyfikacji drużynowej kobiet, pokonując reprezentację AWF Kraków i AZS UEK. Reprezentacja mężczyzn w składzie: Stanisław Hejmo, Wiktor Daniec, Alfred Sosgórnik, Piotr Batko, August Adamowicz, Paweł Kica, Jan Mizerski, Wojciech Walczak i Diego Traver Larraz zajęła IV miejsce w klasyfikacji drużynowej mężczyzn, poprawiając zeszłoroczny wynik o jedno miejsce. W klasyfikacji indywidualnej nasze reprezentantki spisały się bardzo dobrze, zajmując czołowe miejsca w slalomie gigancie i w slalomie. Aleksandra Malinowska wywalczyła Mistrzostwo małopolski w slalomie gigancieAleksandra Łukaszyk zdobyła VIII miejsce w slalomie gigancie, Anna Wróbel zdobyła XIII miejsce w slalomie gigancie i XXIV miejsce w slalomie, Paulina Szybkowska zdobyła XV miejsce w slalomie gigancie i VI miejsce w slalomie, Magdalena Wysoczyńska zdobyła XVII miejsce w slalomie gigancie i XXII w slalomie, Julia Porębska zdobyła XXIII miejsce w slalomie gigancie, Hanna Tracz zdobyła XXIV miejsce w slalomie gigancie i XII miejsce w slalomie, Apolonia Adamowicz zdobyła XXV miejsce w slalomie gigancie, Adrianna Fryc zdobyła XXIX miejsce w slalomie gigancie i VIII miejsce w slalomie i Magdalena Kurdziel zdobyła XXXV miejsce w slalomie gigancie.
W klasyfikacji indywidualnej mężczyzn najwyżej uplasował się Stanisław Hejmo, który wywalczył Mistrzostwo małopolski w slalomie i IV miejsce w slalomie gigancie, Piotr Batko zdobył XVII miejsce w slalomie gigancie, Wiktor Daniec zdobył XX miejsce w slalomie gigancie i XIV miejsce w slalomie, August Adamowicz zdobył XXVIII miejsce w slalomie gigancie, Wojciech Walczak zdobył XXX miejsce w slalomie gigancie i XX miejsce w slalomie, Alfred Sosgórnik zdobył XXXI miejsce w slalomie gigancie i XVI miejsce w slalomie, Jan Mizerski zdobył XXXIV miejsce w slalomie gigancie i XXVII miejsce w slalomie, Paweł Kica zdobył XXXVI miejsce w slalomie gigancie, natomiast Diego Traver Larraz zdobył XXXXIX miejsce w slalomie gigancie i XXXVIII miejsce w slalomie.

Gratulacje!!! dla wszystkich startujących,
mgr Maciej Lubaś