Pomiń baner

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI w Narciarstwie alpejskim - Zakopane/Harenda 4-8.03.2018

W Akademickich Mistrzostwach Polski przeprowadzonych w dniach 4-8 marca na stoku Harenda w Zakopanem wystartowało 20 reprezentantów KU AZS UJ. Reprezentacja kobiet w narciarstwie alpejskim w składzie:

Podsumowanie startów sekcji KU AZS UJ:

W Akademickich Mistrzostwach Polski przeprowadzonych w dniach 4-8 marca na stoku Harenda w Zakopanem wystartowało 20 reprezentantów KU AZS UJ. Reprezentacja kobiet w narciarstwie alpejskim w składzie: Anna Wróbel, Paulina Szybkowska, Aleksandra Krawczyk, Hanna Tracz, Adrianna Fryc, Magdalena Wysoczyńska, Julia Porębska, Apolonia Adamowicz, Justyna Sikora i Magdalena Kurdziel wywalczyła I miejsce w generalnej klasyfikacji drużynowej kobiet, pokonując reprezentację CM UJ i AWF Katowice. Nasza drużyna wywalczyła również I miejsce w generalnej klasyfikacji drużynowej kobiet w typach uczelni-Uniwersytety.
Dziewczyny potwierdziły tym samym, że są najlepszą akademicką reprezentacją kobiet w Polsce w sezonie 2017/2018. W klasyfikacjach indywidualnych w typach uczelni-Uniwersytety w obu konkurencjach na podium znalazły się po dwie nasze reprezentantki. W slalomie gigancie II miejsce zdobyła Anna Wróbel i III miejsce wywalczyła Aleksandra Krawczyk.
W slalomie II miejsce zdobyła Aleksandra Krawczyk i III miejsce wywalczyła Justyna Sikora.
W zawodach drużynowych kobiet sklasyfikowano 34 uczelnie, natomiast w typach-Uniwersytety 9.  Reprezentacja mężczyzn w składzie: Stanisław Hejmo, Wiktor Daniec, Alfred Sosgórnik, Piotr Batko, Paweł Kica, August Adamowicz, Szymon Korpanty, Wojciech Walczak, Jan Mizerski i Diego Traver Larraz wywalczyła IX miejsce w generalnej klasyfikacji drużynowej mężczyzn, poprawiając zeszłoroczny wynik o 9 miejsc. Nasza drużyna wywalczyła również I miejsce w generalnej klasyfikacji drużynowej mężczyzn w typach uczelni-Uniwersytety, pokonując reprezentację UŚ Katowice i UMCS Lublin. W klasyfikacjach indywidualnych w typach uczelni-Uniwersytety Stanisław Hejmo zdobył I miejsce w slalomie gigancie i IV miejsce w slalomie. W zawodach drużynowych mężczyzn sklasyfikowano 41 uczelni, natomiast w typach-Uniwersytety 11.