AKADEMICKIE MISTRZOSTWA MAŁOPOLSKI w Snowboardzie i w Narciarstwie alpejskim - Kluszkowce 9-10.01.2019

Podsumowanie startów sekcji KU AZS UJ:

W Akademickich Mistrzostwach Małopolski przeprowadzonych 9 i 10 stycznia w stacji narciarskiej „Czorsztyn-SKI” w Kluszkowcach wystartowało 26 reprezentantów KU AZS UJ. W środę odbyły się zawody snowboardowe, które przeprowadzono w dwóch konkurencjach: slalom gigant i slalom. Obie nasze reprezentacje zarówno kobiet, jak i mężczyzn zdobyły V miejsce w klasyfikacji drużynowej. Kobiety wystąpiły w składzie: Paulina Pawlikowska, Karolina Wylub, Paulina Rachwał i Julia Strycharz, natomiast mężczyźni wystartowali w składzie: Tomasz Pokutycki, Dominik Traczyk, Daniel Poterała, Paweł Bańczyk i Mateusz Majcher. Nasza najlepsza snowboardzistka Paulina Pawlikowska wywalczyła podwójne Mistrzostwo małopolski w klasyfikacji indywidualnej kobiet w slalomie gigancie i  w slalomie.

Wyniki damskiej reprezentacji UJ (slalom gigant/slalom):

1. PAULINA PAWLIKOWSKA  – 1 msc/1 msc
  2. JULIA STRYCHARZ – 21 msc/24 msc
  3. KAROLINA WYLUB – 28 msc/22 msc
  4. PAULINA RACHWAŁ – 30 msc/ ­–

Wyniki męskiej reprezentacji UJ (slalom gigant/slalom):

1. PAWEŁ BAŃCZYK – 6 msc/7 msc
  2. DANIEL POTERAŁA – 12 msc/10 msc
  3. TOMASZ POKUTYCKI – 17 msc/11 msc
  4. DOMINIK TRACZYK – 27 msc/20 msc
  5. MATEUSZ MAJCHER – 25 msc/22 msc

W drugim dniu zawodów rywalizowano w narciarstwie alpejskim. Zawody przeprowadzono w dwóch konkurencjach: slalom gigant i slalom. Podobnie jak snowboardziści, obie reprezentacje narciarskie zdobyły te same miejsca w klasyfikacji drużynowej, ale tym razem na podium. Reprezentacja kobiet w narciarstwie alpejskim w składzie: Anna Wróbel, Justyna Sikora, Adrianna Fryc, Magdalena Wysoczyńska, Hanna Tracz, Julia Porębska, Magdalena Kurdziel i Joanna Kostkiewicz wywalczyła III miejsce w klasyfikacji drużynowej kobiet. Reprezentacja mężczyzn w składzie: Stanisław Hejmo, Wiktor Daniec, Piotr Batko, Szymon Korpanty, Maciej Berbeka, Jan Birecki, Diego Traver Larraz, Maciej Świerz i Jan Mizerski wywalczyła III miejsce w klasyfikacji drużynowej mężczyzn, poprawiając zeszłoroczny wynik o jedno miejsce. W klasyfikacjach indywidualnych nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze, zajmując czołowe miejsca w slalomie gigancie i w slalomie. Stanisław Hejmo wywalczył podwójne wicemistrzostwo małopolski w slalomie gigancie i w slalomie, natomiast Justyna Sikora zdobyła III miejsce w slalomie.

Wyniki damskiej reprezentacji UJ (slalom gigant/slalom):

1. ANNA WRÓBEL – /6 msc
  2. JUSTYNA SIKORA – 32 msc/3 msc
  3. ADRIANNA FRYC – 20 msc/5 msc
  4. MAGDALENA WYSOCZYŃSKA – 21 msc/17 msc
  5. HANNA TRACZ – 16 msc/16 msc
  6. JULIA PORĘBSKA – 23 msc/15 msc
  7. MAGDALENA KURDZIEL – 31 msc / –
  8. JOANNA KOSTKIEWICZ – /21 msc

Wyniki męskiej reprezentacji UJ (slalom gigant/slalom):

1. STANISŁAW HEJMO – 2 msc/2 msc
  2. WIKTOR DANIEC – 16 msc/10 msc