AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI w Narciarstwie alpejskim

- Zakopane/Harenda 24-28.02.2019

Podsumowanie startów sekcji KU AZS UJ:

W Akademickich Mistrzostwach Polski przeprowadzonych w dniach 24-28 lutego na stoku Harenda w Zakopanem wystartowało 15 reprezentantów KU AZS UJ. Reprezentacja kobiet w narciarstwie alpejskim w składzie: Anna Wróbel, Justyna Sikora, Magdalena Wysoczyńska, Hanna Tracz, Julia Porębska, Aleksandra Łukaszyk i Weronika Biela zajęła IX miejsce w generalnej klasyfikacji drużynowej kobiet. Nasza drużyna wywalczyła również II miejsce w generalnej klasyfikacji drużynowej kobiet w typach uczelni-Uniwersytety. W klasyfikacjach indywidualnych w typach uczelni-Uniwersytety w slalomie gigancie III miejsce wywalczyła Justyna Sikora. W zawodach drużynowych kobiet sklasyfikowano 39 uczelni, natomiast w typach-Uniwersytety 10. Reprezentacja mężczyzn w składzie: Stanisław Hejmo, Wiktor Daniec, Piotr Batko, August Adamowicz, Maciej Berbeka, Szymon Korpanty, Diego Traver Larraz i Maciej Świerz zajęła XV miejsce w generalnej klasyfikacji drużynowej mężczyzn. Nasza drużyna wywalczyła również II miejsce w generalnej klasyfikacji drużynowej mężczyzn w typach uczelni-Uniwersytety. W klasyfikacjach indywidualnych w typach uczelni-Uniwersytety, Stanisław Hejmo zdobył I miejsce w slalomie gigancie. W zawodach drużynowych mężczyzn sklasyfikowano 36 uczelni, natomiast w typach-Uniwersytety 10.

Wyniki damskiej reprezentacji UJ (slalom gigant/slalom):

1. WRÓBEL ANNA – DNF/27 msc
  2. SIKORA JUSTYNA – 17 msc/47 msc
  3. WYSOCZYŃSKA MAGDALENA – 67 msc/65 msc
  4. TRACZ HANNA – 71 msc/72 msc
  5. PORĘBSKA JULIA – 63 msc/69 msc
  6. ŁUKASZYK ALEKSANDRA – DNS/47 msc
  7. BIELA WERONIKA – 24 msc/DNS

Wyniki męskiej reprezentacji UJ (slalom gigant/slalom):

1. HEJMO STANISŁAW – 17 msc/DNF
  2. DANIEC WIKTOR – 36 msc/59 msc