AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI w Snowboardzie

- Wisła/Skolnity 28.02-3.03.2019

Podsumowanie startów sekcji KU AZS UJ:

W Akademickich Mistrzostwach Polski przeprowadzonych w dniach 28.02-3.03 w stacji narciarskiej „Wisła-Skolnity” w Wiśle wystartowało 9 reprezentantów KU AZS UJ. W piątek 1 marca odbyły się zawody w slalomie gigancie, natomiast w sobotę 2 marca przeprowadzono zawody w Banked Slalomie. Prawo startu w Banked Slalomie otrzymało 70% najlepszych zawodników sklasyfikowanych w slalomie gigancie. Obie konkurencje wliczane były do klasyfikacji generalnej. Reprezentacja kobiet wystartowała w czteroosobowym składzie: Paulina Pawlikowska, Julia Strycharz, Karolina Wylub i Paulina Rachwał. Nasza najlepsza snowboardzistka Paulina Pawlikowska wywalczyła III miejsce w generalnej klasyfikacji kobiet w slalomie gigancie. Paulina zdobyła również podwójne Akademickie Mistrzostwo Polski w slalomie gigancie i w Banked Slalomie w generalnej klasyfikacji indywidualnej w typach uczelni-Uniwersytety. Pozostałe zawodniczki nie dostały się do finału slalomu giganta i zajęły odpowiednio miejsca: Paulina Rachwał 93 miejsce, Julia Strycharz 97 miejsce i Karolina Wylub 105 miejsce. Przejazdy naszych snowboardzistek pozwoliły na zajęcie XVIII miejsca w generalnej klasyfikacji drużynowej kobiet i IV miejsca w generalnej klasyfikacji drużynowej kobiet w typach uczelni-Uniwersytety. W zawodach drużynowych kobiet sklasyfikowano 30 uczelni, natomiast w typach-Uniwersytety 10. Reprezentacja mężczyzn wystartowała w pięcioosobowym składzie: Dominik Traczyk, Daniel Poterała, Paweł Bańczyk, Tomasz Pokutycki i Mateusz Majcher. Do finału slalomu giganta awansowała dwójka naszych zawodników zajmując w eliminacjach odpowiednio miejsca: Tomek 22 miejsce i Dominik 26 miejsce. W przejazdach finałowych nasi reprezentanci wywalczyli odpowiednio miejsca: Dominik Traczyk 36 miejsce i Tomasz Pokutycki 50 miejsce. Pozostali zawodnicy sklasyfikowani zostali odpowiednio na miejscach: Paweł Bańczyk 67 miejsce, Daniel Poterała 71 miejsce i Mateusz Majcher 125 miejsce. Kwalifikacje do Banked Slalomu wywalczyli czterej nasi zawodnicy: Tomek, Paweł, Daniel i Dominik. W przejazdach finałowych zajęli odpowiednio miejsca: Tomek 18 miejsce, Paweł 40 miejsce, Daniel 69 miejsce i Dominik 85 miejsce. Przejazdy naszych snowboardzistów pozwoliły na zajęcie XIV miejsca w generalnej klasyfikacji drużynowej mężczyzn i IV miejsca w generalnej klasyfikacji drużynowej mężczyzn w typach uczelni-Uniwersytety. W zawodach drużynowych mężczyzn sklasyfikowano 29 uczelni, natomiast w typach-Uniwersytety 8.

mgr Maciej Lubaś

Zobacz galerię zdjęć(1)