AKADEMICKIE MISTRZOSTWA MAŁOPOLSKI w Snowboardzie i w Narciarstwie alpejskim - Kluszkowce 8-9.01.2020

Podsumowanie startów sekcji KU AZS UJ:

W Akademickich Mistrzostwach Małopolski przeprowadzonych 8 i 9 stycznia w stacji narciarskiej „Czorsztyn-SKI” w Kluszkowcach wystartowało 21 reprezentantów KU AZS UJ. W środę odbyły się zawody snowboardowe, które przeprowadzono w dwóch konkurencjach: slalom gigant i slalom. Reprezentacja kobiet w składzie: Paulina Pawlikowska, Paulina Rachwał, Anna Rapacz i Pola Mazur zdobyła VI miejsce w klasyfikacji drużynowej. Reprezentacja mężczyzn wystartowała w składzie: Tomasz Pokutycki, Dominik Traczyk, Daniel Poterała, Maksymilian Kusiak i Andrzej Śliwiński. Panowie zdobyli IV miejsce w klasyfikacji drużynowej, poprawiając zeszłoroczny wynik o jedno miejsce. Nasza najlepsza snowboardzistka Paulina Pawlikowska wywalczyła podwójne wicemistrzostwo małopolski w klasyfikacji indywidualnej kobiet w slalomie gigancie i  w slalomie. Najlepszym wśród mężczyzn okazał się Maksymilian Kusiak, który wywalczył dwa V miejsca w klasyfikacji indywidualnej mężczyzn w slalomie gigancie i w slalomie.

Wyniki damskiej reprezentacji UJ (slalom gigant/slalom):

1. PAULINA PAWLIKOWSKA  – 2 msc/2 msc
  2. ANNA RAPACZ – 30 msc/DNS
  3. POLA MAZUR – 28 msc/DNS
  4. PAULINA RACHWAŁ – 26 msc/DNS

Wyniki męskiej reprezentacji UJ (slalom gigant/slalom):

1. MAKSYMILIAN KUSIAK – 5 msc/5 msc
  2. DANIEL POTERAŁA – 15 msc/16 msc
  3. TOMASZ POKUTYCKI – DSQ/21 msc
  4. DOMINIK TRACZYK – 20 msc/20 msc
  5. ANDRZEJ ŚLIWIŃSKI – 30 msc/30 msc

W drugim dniu zawodów rywalizowano w narciarstwie alpejskim. Zawody przeprowadzono w dwóch konkurencjach: slalom gigant i slalom. Reprezentacja kobiet w narciarstwie alpejskim w składzie: Justyna Sikora, Katarzyna Mirek, Aleksandra Malinowska, Anna Wróbel, Magdalena Wysoczyńska, Hanna Tracz i Jadwiga Gorgoń zdobyła I miejsce w klasyfikacji drużynowej kobiet. Reprezentacja mężczyzn w składzie: Stanisław Hejmo, Wiktor Daniec, Dawid Bucki, Piotr Batko i Mateusz Pabian zdobyła IV miejsce w klasyfikacji drużynowej mężczyzn. W klasyfikacjach indywidualnych nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze, zajmując czołowe miejsca w slalomie gigancie i w slalomie. Wśród kobiet w slalomie gigancie całe podium zajęły nasze reprezentantki. Aleksandra Malinowska wywalczyła Mistrzostwo Małopolski, Anna Wróbel wicemistrzostwo, a Katarzyna Mirek zajęła III miejsce. W slalomie Mistrzynią Małopolski została Katarzyna Mirek, a wicemistrzostwo wywalczyła Justyna Sikora. Najlepszym wśród mężczyzn okazał się Stanisław Hejmo, który wywalczył V miejsce w slalomie.

Wyniki damskiej reprezentacji UJ (slalom gigant/slalom):

1. JUSTYNA SIKORA – 6 msc/2 msc
  2. KATARZYNA MIREK – 3 msc/1 msc
  3. ALEKSANDRA MALINOWSKA – 1 msc/24 msc
  4. ANNA WRÓBEL – 2 msc/8 msc
  5. MAGDALENA WYSOCZYŃSKA – 25 msc/DNF
  6. HANNA TRACZ – 15 msc/13 msc
  7. JADWIGA GORGOŃ – 26 msc/DSQ

Wyniki męskiej reprezentacji UJ (slalom gigant/slalom):

1. STANISŁAW HEJMO – 40 msc/5 msc
  2. WIKTOR DANIEC – 24 msc/DNF