AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI w Snowboardzie - Wisła/Skolnity 18-21.02.2021

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI
w Snowboardzie
- Wisła/Skolnity 18-21.02.2021

Podsumowanie startów sekcji KU AZS UJ:

Reprezentacja UJ w Snowboardzie udowodniła, że mimo różnych niedogodności potrafi zmobilizować siły i zaprezentować się w najlepszy z możliwych sposobów. Gratuluję raz jeszcze wszystkim startUJącym w tegorocznych Akademickich Mistrzostwach Polski… May the Force be with You!

W Akademickich Mistrzostwach Polski przeprowadzonych w dniach 18-21.02 w stacji narciarskiej „Wisła-Skolnity” w Wiśle wystartowało 8 reprezentantów KU AZS UJ. W piątek 19 lutego odbyły
się zawody w slalomie, natomiast w sobotę 20 lutego przeprowadzono zawody w Banked Slalomie. Obie nasze reprezentacje spisały się znakomicie, a indywidualne wyniki złożyły się na wysokie miejsca drużynowe. Reprezentacja kobiet wystartowała w czteroosobowym składzie: Paulina Pawlikowska, Pola Mazur, Anna Lalik i Zofia Szymańska. Paulina Pawlikowska wywalczyła wicemistrzostwo Polski w generalnej klasyfikacji kobiet w slalomie. Paulina zdobyła również Akademickie Mistrzostwo Polski w slalomie i wicemistrzostwo w Banked Slalomie w generalnej klasyfikacji indywidualnej w typach uczelni-Uniwersytety. Anna Lalik wywalczyła IX miejsce w generalnej klasyfikacji kobiet w slalomie oraz III miejsce w generalnej klasyfikacji indywidualnej w typach uczelni-Uniwersytety. Ania zdobyła również wicemistrzostwo Polski w generalnej klasyfikacji kobiet w Banked Slalomie i została Akademicką Mistrzynią Polski w generalnej klasyfikacji indywidualnej w typach uczelni-Uniwersytety. Pozostałe dwie nasze zawodniczki Pola Mazur i Zofia Szymańska start w slalomie zakończyły na eliminacjach, natomiast w Banked Slalomie Pola zakwalifikowała się do finału i zajęła 25 miejsce w generalnej klasyfikacji kobiet. Przejazdy naszych snowboardzistek pozwoliły na zajęcie wysokiego V miejsca w generalnej klasyfikacji drużynowej kobiet, poprawiając zeszłoroczny wynik o 2 miejsca. Snowboardzistki wywalczyły tym samym I miejsce w generalnej klasyfikacji drużynowej kobiet w typach uczelni-Uniwersytety. W zawodach drużynowych kobiet sklasyfikowano 28 uczelni, natomiast w typach-Uniwersytety 9.

Reprezentacja mężczyzn, podobnie jak reprezentacja kobiet wystartowała w czteroosobowym składzie: Maksymilian Kusiak, Tomasz Pokutycki, Dominik Traczyk i Andrzej Gawarkiewicz.
Trójka naszych zawodników zakwalifikowała się do finału slalomu. Ostatecznie Maksymilian Kusiak wywalczył 25 miejsce, Tomasz Pokutycki 37 miejsce, a Dominik Traczyk 40 miejsce w generalnej klasyfikacji mężczyzn w slalomie. Andrzej Gawarkiewicz start w slalomie zakończył na eliminacjach. W Banked Slalomie najlepiej zaprezentował się Tomek, zajmując wysokie 16 miejsce w generalnej klasyfikacji mężczyzn i IV miejsce w generalnej klasyfikacji indywidualnej w typach uczelni-Uniwersytety. Maksymilian i Dominik start w Banked Slalomie zakończyli na eliminacjach zajmując odpowiednio, Maksymilian 33 miejsce, a Dominik 57 miejsce. Przejazdy naszych snowboardzistów pozwoliły na zajęcie IX miejsca w generalnej klasyfikacji drużynowej mężczyzn oraz II miejsca w generalnej klasyfikacji drużynowej mężczyzn w typach uczelni-Uniwersytety. W zawodach drużynowych mężczyzn sklasyfikowano 27 uczelni, natomiast w typach-Uniwersytety 9.