AKADEMICKIE MISTRZOSTWA MAŁOPOLSKI w Snowboardzie i w Narciarstwie alpejskim - Kluszkowce 12-13.01.2022

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA MAŁOPOLSKI w Snowboardzie i w Narciarstwie alpejskim  - Kluszkowce 12-13.01.2022

Podsumowanie startów

W Akademickich Mistrzostwach Małopolski przeprowadzonych 12 i 13 stycznia w stacji narciarskiej „Czorsztyn-SKI” w Kluszkowcach wystartowało 19 reprezentantów UJ. W środę odbyły się zawody snowboardowe, które przeprowadzono w dwóch konkurencjach: slalom gigant i slalom. Reprezentacja kobiet w składzie: Paulina Pawlikowska, Pola Mazur i Aleksandra Dudzińska zdobyła V miejsce w klasyfikacji drużynowej. Reprezentacja mężczyzn wystartowała w składzie: Tomasz Pokutycki i Andrzej Gawarkiewicz. Panowie podobnie jak Panie zdobyli V miejsce w klasyfikacji drużynowej. Nasza najlepsza snowboardzistka Paulina Pawlikowska dwukrotnie wywalczyła IV miejsce w klasyfikacji indywidualnej kobiet w slalomie gigancie i w slalomie. Najlepszym wśród mężczyzn okazał się Tomasz Pokutycki, który wywalczył V miejsce w slalomie w klasyfikacji indywidualnej mężczyzn.

Wyniki damskiej reprezentacji UJ (slalom gigant/slalom):

1. PAULINA PAWLIKOWSKA  – 4 msc/4 msc
  2. POLA MAZUR – 20 msc/15 msc
  3. ALEKSANDRA DUDZIŃSKA – 38 msc/35 msc

Wyniki męskiej reprezentacji UJ (slalom gigant/slalom):

1. TOMASZ POKUTYCKI – 14 msc/5 msc
  2. ANDRZEJ GAWARKIEWICZ – 33 msc/30 msc

W drugim dniu zawodów rywalizowano w narciarstwie alpejskim. Zawody przeprowadzono w dwóch konkurencjach: slalom gigant i slalom. Reprezentacja kobiet w narciarstwie alpejskim w składzie: Anna Wróbel, Natalia Podgórska, Katarzyna Kępińska, Julia Sumera, Zuzanna Żelazny i Anna Kouba zajęła VI miejsce w klasyfikacji drużynowej kobiet. Reprezentacja mężczyzn w składzie: Stanisław Hejmo, Tytus Olszewski, Mateusz Pabian, Dawid Bucki, Franciszek Hodor, Wiktor Daniec, Maciej Jastrzębski i Mikołaj Dyląg zdobyła III miejsce w klasyfikacji drużynowej mężczyzn poprawiając zeszłoroczny wynik o jedno miejsce. W klasyfikacjach indywidualnych wśród kobiet najwyżej uplasowała się Anna Wróbel, która wywalczyła VII miejsce w slalomie gigancie i X miejsce w slalomie. Najlepszym wśród mężczyzn okazał się Stanisław Hejmo, który wywalczył akademickie mistrzostwo małopolski w slalomie gigancie i IV miejsce w slalomie.

Wyniki damskiej reprezentacji UJ (slalom gigant/slalom):

1. ANNA WRÓBEL – 7 msc/10 msc
  2. NATALIA PODGÓRSKA – DNF/27 msc
  3. KATARZYNA KĘPIŃSKA – 30 msc/20 msc
  4. JULIA SUMERA – 42 msc/DSQ
  5. ZUZANNA ŻELAZNY – 35 msc/28 msc
  6. ANNA KOUBA – 38 msc/35 msc

Wyniki męskiej reprezentacji UJ (slalom gigant/slalom):

1. STANISŁAW HEJMO – 1 msc/4 msc
  2. TYTUS OLSZEWSKI –15 msc/17 msc