AMP w Snowboardzie - Szczawnica 3-6.03.2022

W Akademickich Mistrzostwach Polski przeprowadzonych w dniach 3-6.03 w stacji narciarskiej Palenica w Szczawnicy wystartowało 8 reprezentantów Uniwersytetu Jagiellońskiego. W piątek 4 marca odbyły się zawody w slalomie, natomiast w sobotę 5 marca przeprowadzono zawody w Banked Slalomie. Obie nasze reprezentacje spisały się znakomicie, a indywidualne wyniki złożyły się na wysokie miejsca drużynowe. W tegorocznych zawodach w naszej drużynie wystartowała Weronika Biela-Nowaczyk, która reprezentowała Polskę na XXIV ZIO w Pekinie.

Reprezentacja kobiet wystartowała w pięcioosobowym składzie: Weronika Biela-Nowaczyk, Paulina Pawlikowska, Anna Lalik, Pola Mazur i Indre Kirkutyte. Przejazdy naszych snowboardzistek pozwoliły wywalczyć I miejsce w generalnej klasyfikacji drużynowej kobiet, poprawiając zeszłoroczny wynik o cztery miejsca. Snowboardzistki wywalczyły tym samym I miejsce w generalnej klasyfikacji drużynowej kobiet w typach uczelni-Uniwersytety. W zawodach drużynowych kobiet sklasyfikowano 31 uczelni, natomiast w typach-Uniwersytety 8. Reprezentacja mężczyzn wystartowała w trzyosobowym składzie: Tomasz Pokutycki, Dominik Traczyk i Andrzej Gawarkiewicz. Przejazdy naszych snowboardzistów pozwoliły na zajęcie XIII miejsca w generalnej klasyfikacji drużynowej mężczyzn oraz IV miejsca w generalnej klasyfikacji drużynowej mężczyzn w typach uczelni-Uniwersytety. W zawodach drużynowych mężczyzn sklasyfikowano 34 uczelnie, natomiast w typach-Uniwersytety 9.

W klasyfikacjach indywidualnych czterech naszych reprezentantów potwierdziło wysoki poziom sportowy i uplasowało się na podium w obu konkurencjach. Weronika zdobyła podwójne Akademickie Mistrzostwo Polski w generalnej klasyfikacji w slalomie i w generalnej klasyfikacji w typach uczelni-Uniwersytety. Paulina wywalczyła potrójne wicemistrzostwo Polski w generalnej klasyfikacji w slalomie, w generalnej klasyfikacji w typach uczelni-Uniwersytety oraz w Banked Slalomie w generalnej klasyfikacji w typach uczelni-Uniwersytety. Ania zdobyła Akademickie Mistrzostwo Polski w generalnej klasyfikacji w Banked Slalomie w typach uczelni-Uniwersytety oraz zajęła III miejsce w generalnej klasyfikacji w slalomie w typach uczelni-Uniwersytety. Tomek wywalczył podwójne wicemistrzostwo Polski w generalnej klasyfikacji w Banked Slalomie i w generalnej klasyfikacji w typach uczelni-Uniwersytety. Pozostali nasi zawodnicy Pola, Indre, Dominik i Andrzej start w obu konkurencjach zakończyli na przejazdach eliminacyjnych.

Wyniki reprezentacji kobiet UJ (Slalom/Banked slalom):

1. WERONIKA BIELA-NOWACZYK – 1 msc/DNS
  2. PAULINA PAWLIKOWSKA – 2 msc/5 msc
  3. ANNA LALIK – 13 msc/4 msc
  4. POLA MAZUR – 89 msc/28 msc
  5. INDRE KIRKUTYTE – 105 msc/DNS

Wyniki reprezentacji mężczyzn UJ (Slalom/Banked slalom):

1. TOMASZ POKUTYCKI – 27 msc/2 msc
  2. DOMINIK TRACZYK – 67 msc/124 msc