AMP w Narciarstwie alpejskim - Zakopane/Harenda 6-9.03.2022

W Akademickich Mistrzostwach Polski przeprowadzonych w dniach 6-9.03 na stoku Harenda w Zakopanem wystartowało 16 reprezentantów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obie nasze reprezentacje spisały się bardzo dobrze, a indywidualne wyniki złożyły się na wysokie miejsca drużynowe.

Reprezentacja kobiet w narciarstwie alpejskim w składzie: Anna Wróbel, Katarzyna Mirek, Maja Chyla, Karolina Skotnicka, Aleksandra Lulek, Katarzyna Kępińska, Agata Jasica, Natalia Podgórska, Zuzanna Żelazny i Dominika Serwin zajęła II miejsce w generalnej klasyfikacji drużynowej kobiet, poprawiając zeszłoroczny wynik o dwa miejsca. Nasze narciarki wywalczyły tym samym I miejsce w generalnej klasyfikacji drużynowej kobiet w typach uczelni-Uniwersytety. W zawodach drużynowych kobiet sklasyfikowano 34 uczelnie, natomiast w typach-Uniwersytety 9. Reprezentacja mężczyzn w składzie: Stanisław Hejmo, Tytus Olszewski, Dawid Bucki, Mateusz Pabian, Franciszek Hodor i Maciej Jastrzębski zajęła IX miejsce w generalnej klasyfikacji drużynowej mężczyzn, poprawiając wynik z ubiegłego roku o cztery miejsca. Narciarze wywalczyli tym samym I miejsce w generalnej klasyfikacji drużynowej mężczyzn w typach uczelni-Uniwersytety. W zawodach drużynowych mężczyzn sklasyfikowano 38 uczelni, natomiast w typach-Uniwersytety 10.

W klasyfikacjach indywidualnych czterech naszych reprezentantów potwierdziło wysoki poziom sportowy i uplasowało się na podium w obu konkurencjach.

Maja zdobyła Akademickie Mistrzostwo Polski w generalnej klasyfikacji w slalomie i wicemistrzostwo Polski w generalnej klasyfikacji w slalomie gigancie. Wywalczyła tym samym podwójne Akademickie Mistrzostwo Polski w generalnej klasyfikacji w slalomie gigancie i w slalomie w typach uczelni-Uniwersytety. Kasia Mirek wywalczyła III miejsce w generalnej klasyfikacji w slalomie w typach uczelni-Uniwersytety. Stanisław wywalczył podwójne Akademickie Mistrzostwo Polski w generalnej klasyfikacji w slalomie gigancie i w slalomie w typach uczelni-Uniwersytety oraz zajął V miejsce w generalnej klasyfikacji w slalomie. Dawid wywalczył III miejsce w generalnej klasyfikacji w slalomie w typach uczelni-Uniwersytety.

Do finałów w slalomie gigancie i w slalomie zakwalifikowało się jeszcze dwóch naszych zawodników, Ania Wróbel i Franciszek Hodor. Ania zajęła ostatecznie 23 miejsce w slalomie gigancie w generalnej klasyfikacji kobiet, a Franciszek zajął 37 miejsce w slalomie gigancie w generalnej klasyfikacji mężczyzn. Blisko awansu do finału slalomu była Kasia Kępińska, której zabrakło zaledwie 4 miejsc. Pozostali nasi reprezentanci start w obu konkurencjach zakończyli na przejazdach eliminacyjnych.

Wyniki reprezentacji kobiet UJ (slalom gigant/slalom):

1. MAJA CHYLA – 2 msc/1 msc
  2. KATARZYNA MIREK – 15 msc/9 msc
  3. ANNA WRÓBEL – 23 msc/35 msc
  4. KAROLINA SKOTNICKA – 71 msc/66 msc
  5. KATARZYNA KĘPIŃSKA – 67 msc/54 msc
  6. ALEKSANDRA LULEK – 82 msc/DNF
  7. NATALIA PODGÓRSKA – 75 msc/72 msc
  8. AGATA JASICA – 68 msc/DNF
  9. ZUZANNA ŻELAZNY – 95 msc/79 msc
  10. DOMINIKA SERWIN – 104 msc/76msc

Wyniki reprezentacji mężczyzn UJ (slalom gigant/slalom):