AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI w Snowboardzie - Szczawnica 2-5.03.2023

W Akademickich Mistrzostwach Polski przeprowadzonych w dniach 2-5.03 w stacji narciarskiej Palenica w Szczawnicy wystartowało 5 reprezentantów Uniwersytetu Jagiellońskiego. W piątek 3 marca odbyły się zawody w Slalomie, natomiast w sobotę 4 marca przeprowadzono zawody w Banked Slalomie.

Reprezentacja kobiet wystartowała w czteroosobowym składzie: Paulina Pawlikowska, Anna Lalik, Agata Kuźma i Klara Jastrzębska. Przejazdy naszych snowboardzistek pozwoliły wywalczyć V miejsce w generalnej klasyfikacji drużynowej kobiet. Snowboardzistki wywalczyły tym samym II miejsce w generalnej klasyfikacji drużynowej kobiet w typach uczelni-Uniwersytety. W zawodach drużynowych kobiet sklasyfikowano 29 uczelni, natomiast w typach-Uniwersytety 8. Jedynym naszym zawodnikiem wśród mężczyzn w tegorocznych zawodach był Tomasz Pokutycki. W klasyfikacjach indywidualnych dwie nasze reprezentantki potwierdziły wysoki poziom sportowy i uplasowały się na podium w obu konkurencjach. Paulina Pawlikowska zdobyła podwójne Akademickie Mistrzostwo Polski w generalnej klasyfikacji w slalomie i w generalnej klasyfikacji w slalomie w typach uczelni-Uniwersytety. Anna Lalik wywalczyła Akademickie Mistrzostwo Polski w generalnej klasyfikacji w Banked Slalomie w typach uczelni-Uniwersytety. Wśród pozostałych naszych startujących tylko Tomasz Pokutycki awansował do obu finałów, zajmując odpowiednio 30 miejsce w Slalomiei 13 miejsce w Banked Slalomie. Agata Kuźma i Klara Jastrzębska starty w obu konkurencjach zakończyły na przejazdach eliminacyjnych.

Wyniki reprezentacji kobiet UJ (Slalom/Banked Slalom):

1. PAULINA PAWLIKOWSKA – 1 msc/17 msc
  2. ANNA LALIK – 22 msc/5 msc
  3. AGATA KUŹMA – 34 msc/66 msc
  4. KLARA JASTRZĘBSKA – 101 msc/47 msc

Wyniki reprezentacji mężczyzn UJ (Slalom/Banked Slalom):

1. TOMASZ POKUTYCKI – 30 msc/13 msc

Trener: mgr Maciej Lubaś