Pomiń baner

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI w Narciarstwie alpejskim - Zakopane/Harenda 5-8.03.2023

W Akademickich Mistrzostwach Polski przeprowadzonych w dniach 5-8.03 na stoku Harenda w Zakopanem wystartowało 13 reprezentantów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obie nasze reprezentacje spisały się bardzo dobrze, a w szczególności drużyna mężczyzn, która wywalczyła II miejsce w generalnej klasyfikacji drużynowej.

Reprezentacja kobiet w narciarstwie alpejskim w składzie: Maja Chyla, Blanka Mocek i Marcelina Majerczyk zajęły XVI miejsce w generalnej klasyfikacji drużynowej kobiet. Nasze narciarki wywalczyły tym samym III miejsce w generalnej klasyfikacji drużynowej kobiet w typach uczelni-Uniwersytety. W zawodach drużynowych kobiet sklasyfikowano 32 uczelnie, natomiast w typach-Uniwersytety 9. Reprezentacja mężczyzn w składzie: Stanisław Hejmo, Norbert Wróbel, Adam Smolik, Dawid Bucki, Tytus Olszewski, Mateusz Pabian, Franciszek Hodor, Ignacy Jeżak, Stanisław Michalik i Maciej Dąbrowski wywalczyła II miejsce w generalnej klasyfikacji drużynowej mężczyzn, poprawiając zeszłoroczny wynik o siedem miejsc. Narciarze wywalczyli tym samym I miejsce w generalnej klasyfikacji drużynowej mężczyzn w typach uczelni-Uniwersytety. W zawodach drużynowych mężczyzn sklasyfikowano 39 uczelni, natomiast w typach-Uniwersytety 10.

W klasyfikacjach indywidualnych trzech naszych reprezentantów potwierdziło wysoki poziom sportowy i uplasowało się na podium w obu konkurencjach. Maja Chyla zdobyła Akademickie Mistrzostwo Polski w generalnej klasyfikacji w slalomie gigancie i wicemistrzostwo Polski w generalnej klasyfikacji w slalomie . Wywalczyła tym samym podwójne Akademickie Mistrzostwo Polski w generalnej klasyfikacji w slalomie gigancie i w slalomie w typach uczelni-Uniwersytety. Norbert Wróbel wywalczył Akademickie wicemistrzostwo Polski w generalnej klasyfikacji w slalomie gigancie, a tym samym zdobył I miejsce w generalnej klasyfikacji w slalomie gigancie w typach uczelni-Uniwersytety. Stanisław Hejmo wywalczył V miejsce w slalomie i VII miejsce
w slalomie gigancie w generalnych klasyfikacjach indywidualnych i tym samym zdobył I miejsce w slalomie i II miejsce w slalomie gigancie w generalnych klasyfikacjach indywidualnych w typach uczelni-Uniwersytety. Do finałów w slalomie gigancie i w slalomie zakwalifikowało się jeszcze czterech naszych zawodników: Blanka Mocek, Adam Smolik, Dawid Bucki i Ignacy Jeżak. Pozostali nasi reprezentanci start w obu konkurencjach zakończyli na przejazdach eliminacyjnych.