Pomiń baner

Sukces drużyn tenisowych UJ na AMM!

Znakomicie wypadły nasze obie reprezentacje tenisowe na Akademickich Mistrzostwach Małopolski  w Tenisie odbywających się w Krakowie. Zarówno drużyna męska jak i żeńska zajęły w klasyfikacjach drużynowych I miejsca, a w klasyfikacjach indywidualnych panowie zajmowali I i II miejsce, a panie II i IV !!  Od początku turnieju pogoda nie była łaskawa dla tenisistów, wiał silny wiatr na przemian z opadami deszczu i słońcem, Jednak to nie przeszkodziło naszym reprezentantom wygrywać po kolei pojedynków w drodze do finału. I tak w klasyfikacji indywidualnej nasi panowie po zdecydowanych zwycięstwach spotkali się w finale  rozgrywając ciekawy stojący na wysokim poziomie pojedynek, który zakończył się zwycięstwem faworyta całych rozgrywek męskich  Wojciecha Kasperskiego natomiast drugie miejsce zajął Paweł Godek. U pań nasza tenisistka Paulina Hełmecka pewnie dotarła do finału, a tam po bardzo wyrównanym i zaciętym meczu uległa rywalce z AZS UEK  Natalii Pietras 7/6 (5) 5/7 6/10. Zawodnicy i trenerzy podkreślali dobrą atmosferę i organizację zawodów.