Pomiń baner

Złota Drużyna Tenisistek UJ na Akademickich Mistrzostwach Małopolski 12.12.2021 r.

Reprezentacja kobiet UJ z Aleksandrą Garb na czele, zwyciężyła w pierwszej rundzie AMM w tenisie stołowym.
12 grudnia w obiektach UEK rozegrano pierwszy turniej, w którym wystartowało 5 zawodniczek i 3 zawodników Uniwersytetu Jagiellońskiego (w tym roku nastąpiła zmiana formuły rozgrywek - zrezygnowano z ligi na rzecz turnieju indywidualnego).
Niekwestionowaną gwiazdą była Aleksandra Garb, która do finału dotarła bez straty seta, mierząc się w finale z koleżanką z drużyny UJ - Anną Zając.
W grze o drugie miejsce Ania uległa zawodniczce AGH i zajęła ostatecznie 3 miejsce zdobywając brązowy medal.
Kolejne miejsca to 5-6 Alicji Śliwy, 17-24 Kingi Chyl oraz 25-32 Marty Szatny.
W turnieju mężczyzn najlepiej zaprezentował się Filip Kołek, któremu udało się dotrzeć do półfinału po wygranych z zawodnikami UEK, AGH, CM UJ.
Ostatecznie nasz zawodnik zajął miejsce 5-6, jego koledzy z drużyny: Aleksander Pietrov na 13-16, a Roman Kraiński na 17-24.
W klasyfikacji drużynowej kobiet UJ zdobył 51,5 pkt i po pierwszym z dwóch rzutów zajmuje 1 MIEJSCE z przewagą 16 pkt nad AGH i 21 pkt nad AWF.
Drużyna mężczyzn uplasowała się ostatecznie na 4 pozycji zdobywając 31 pkt, przegrywając podium jednym punktem z AGH (32 pkt).
Gratulujemy wszystkim zawodnikom! Ich umiejętności oraz zaangażowanie napawają optymizmem przed kolejnymi rozgrywkami AMM oraz AMP 2022.