Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Srebrny medal tenisistów Uniwersytetu Jagiellońskiego na Akademickich Mistrzostwach Polski - Sopot 7-10 czerwca 2022 r.

Srebrny medal tenisistów Uniwersytetu Jagiellońskiego na Akademickich Mistrzostwach Polski -  Sopot 7-10 czerwca 2022 r.

Nasza reprezentacja w składzie: Wojciech Kasperski, Jakub Mazurek, Jan Chrapisiński, Paweł Godek oraz trener Marcin Wróbel wzięła udział w Akademickich Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Sopocie dniach 7-10.06. Po trzech dniach rywalizacji i świetnie rozegranych meczach reprezentacja UJ dotarła do finału zawodów, w którym ostatecznie uległa Akademii Kaliskiej (faworytowi rozgrywek) po deblu i singlu 0:2.

W drodze po srebrny medal nasi tenisiści rozegrali mecze kolejno z: Politechniką Poznańską 2:1, Akademią Wychowania Fizycznego w Warszawie 2:1 (mecz rozpoczął się po godz. 18, a zakończył po 23.00) i w decydującym meczu na korcie centralnym o pierwsze miejsce w grupie z Uniwersytetem Warszawskim 2:1 (zeszłorocznym wicemistrzem). W ćwierćfinale UJ pokonał Uniwersytet Wrocławski 2:0, a w półfinale Uczelnię Łazarskiego z Warszawy. Rozgrywane na bardzo wysokim poziomie mecze, trwały niejednokrotnie ponad cztery godziny. 

Oprócz drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej nasi zawodnicy zdobyli złoto w typie uniwersytetów!

Warto wspomnieć, że nasi wicemistrzowie do finałów zakwalifikowali się z drugiego miejsca w swojej strefie półfinałowej, co było dobrą prognozą przed samymi finałami. 

Mistrzostwa w Sopocie były zwieńczeniem dobrego sezonu naszych tenisistów, którzy na samym początku sezonu w Akademickich Mistrzostwach Małopolski nie dali szans przeciwnikom z innych uczelni wygrywając w klasyfikacji drużynowej oraz zajmując I i II miejsce indywidualnie. 

Gratulujemy zawodnikom wspaniałego sukcesu!!  

Dziękujemy Politechnice Gdańskiej za świetną organizację.

Trener sekcji Marcin Wróbel

Zobacz galerię zdjęć