4 medale sekcji wioślarskiej podczas AMP

Świetny wynik sekcji wioślarskiej podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Bydgoszczy!

4 medale wywalczyły nasze załogi wioślarskie startujące na dystansie 1000 metrów na torze regatowym w Brdyujściu w dniach 17-19 maja.

Złoty medal w typach uniwersytetów dla ósemki męskiej w składzie: Thomas Czempik, Szymon Szarowski, Jan Mizerski, Mirosław Gotfryd, Arkadiusz Babecki, Grzegorz Kasparek, Michał Myszka, Mariusz Stańczuk, sterniczka Paula Wydrych.

Srebrny medal dla ósemki Pań w składzie: Julia Styla, Gabryiela Kapiszka, Maria Szamburska, Paula Wydrych, Hanna Król, Weronika Lemianouskaya, Brygida Czartoryska, Pamela Fornal, sternik Michał Myszka.

Srebrny medal w typach uniwersytetów wywalczyła również jedynkarka Paula Wydrych.

W klasyfikacji drużynowej uniwersytetów sekcja wioślarska zajeła 2 miejsce.

Natomiast w klasyfikacji generalnej uzyskała bardzo wysokie 4 miejsce na 23 zgłoszone uczelnie.

Gratulujemy zawodniczkom i zawodnikom świetnych rezultatów oraz trzymamy kciuki za kolejne udane starty podczas regat Odra Cup we Wrocławiu!