Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Uniwersytet Jagielloński Akademickim Vice - Mistrzem Polski w wioślarstwie!!!

Reprezentanci sekcji wioslarskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego wywalczyli podczas regat w Bydgoszczy trzy medale, co dało drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Do AMP w tym roku zgłosiło się  15 uczelni.

Złoto w konkurencji jedynek męskich wywalczył Krzysztof Kasparek. Brąz w dwojkach podwójnych Pań zdobyły Paula Wydrych i Maria Brzozowska. Rownież trzecia na mecie po bardzo wyrównanym biegu była męska ósemka (2 sekundy do pierwszego miejsca). W składzie ósemki meskiej w tym roku popłynęli: Grzegorz Kasparek, Krzysztof Kasparek, Mikołaj Palka, Arkadiusz Babecki, Mirosław Gotfryd, Jan Mizerski, Łukasz Ziobrowski, trener Mariusz Stańczuk oraz sterniczka Paula Wydrych. W regatach wystartowała również ósemka pań, która w nowym składzie zajęła czwarte miejsce, oraz drugi jedynkarz, który zajął miejsce 17te. W sumie podczas AMP z naszej sekcji wzieło udział 19 osób w tym dwóch trenerów. To dla naszych wioślarzy najlepszy wynik w AMPach od początku istnienia sekcji. Wielkie gratulacje!!!

Opiekunami sekcji są trener Mariusz Stańczuk oraz trener Michał Myszka.