Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Europejskie Igrzyska Studenckie

W ramach Igrzysk w dniach 14-19 lipca został rozegrany turniej tenisa stołowego osób niepełnosprawnych w którym wystartował reprezentant Uniwersytetu Jagiellońskiego – Mariusz Olczak.

Organizowane przez Europejską Federację Sportu Studenckiego w cyklu dwuletnim, Europejskie Igrzyska Studenckie, w 2018 roku odbywają się w portugalskiej Coimbrze (15-28 lipca). Dla Portugalczyków jest to największa multisportowa impreza jaką dotąd zorganizowali a weźmie w niej udział ponad 3000 sportowców z blisko 300 uniwersytetów z 38 krajów. Oficjalnego otwarcia Igrzysk dokonał sam prezydent Portugalii – Marcelo Rebelo de Sousa.

O bardzo wyrównanej rywalizacji w grupie rozgrywkowej Mariusza świadczy fakt, że do awansu do półfinału rozgrywek i zdobycia medalu Igrzysk zabrakło mu wygrania jednego seta. Mariusz tak komentuje swój udział w zawodach: „Rywalizacja na turnieju była bardzo wyrównana i nie było zdecydowanego faworyta. Do medalu zabrakło bardzo niewiele. Oczywiście bardzo liczyłem na medal, bo wiedziałem, że jest w moim zasięgu i z każdym przeciwnikiem mam szanse wygrać. Niestety zagrałem poniżej swojego poziomu w najważniejszym meczu i przez to medal „przeszedł mi koło nosa”. Wystarczył mi w tym meczu jeden wygrany set, tymczasem porażka 0:3 przekreśliła moje nadzieję na krążek. Oceniając już „na chłodno” ten mecz mogę powiedzieć, że zwyczajnie zjadła mnie presja i stres, przeszedłem zupełnie „obok” tego meczu, nie potrafiłem złapać rytmu w grze i nie miałem pomysłu na wygraną. Ten turniej dał mi nowe doświadczenia, nauczył dużo pokory i przypomniał mi jak bardzo sport jest nieprzewidywalny. W tym momencie mogę już zaczynać myśleć o kolejnych Europejskich Igrzyskach, które odbędą się za dwa lata w Belgradzie i zrobię wszystko by przygotować się do nich jak najlepiej.”