Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA MAŁOPOLSKI w Snowboardzie i w Narciarstwie alpejskim - Kluszkowce 9-10.02.2021

Podsumowanie startów sekcji KU AZS UJ:

W pierwszej kolejności chciałbym podziękować wszystkim startUJącym w tegorocznych AMM za wytrwałość, zaangażowanie i mobilizację w tak trudnym dla wszystkich okresie. Bez Waszej determinacji i gotowości start w zawodach i reprezentowanie barw Uniwersytetu Jagiellońskiego w tym roku akademickim byłoby niemożliwe.

W Akademickich Mistrzostwach Małopolski przeprowadzonych 9 i 10 lutego w stacji narciarskiej „Czorsztyn-SKI” w Kluszkowcach wystartowało 12 reprezentantów KU AZS UJ. We wtorek odbyły się zawody snowboardowe, które przeprowadzono w dwóch konkurencjach: slalom gigant i slalom. Reprezentacja kobiet w składzie: Paulina Pawlikowska i Pola Mazur zdobyła V miejsce w klasyfikacji drużynowej poprawiając zeszłoroczny wynik o jedno miejsce.  Reprezentacja mężczyzn wystartowała w składzie: Maksymilian Kusiak i Andrzej Gawarkiewicz. Panowie podobnie jak Panie zdobyli V miejsce w klasyfikacji drużynowej. Nasza najlepsza snowboardzistka Paulina Pawlikowska  wywalczyła podwójne wicemistrzostwo małopolski w klasyfikacji indywidualnej kobiet w slalomie gigancie i w slalomie. Najlepszym wśród mężczyzn okazał się Maksymilian Kusiak, który wywalczył V miejsce w slalomie gigancie i IV miejsce w slalomie w klasyfikacji indywidualnej mężczyzn.

Wyniki damskiej reprezentacji UJ (slalom gigant/slalom):

1. PAULINA PAWLIKOWSKA  – 2 msc/2 msc
  2. POLA MAZUR – 11 msc/13 msc

Wyniki męskiej reprezentacji UJ (slalom gigant/slalom):

1. MAKSYMILIAN KUSIAK – 5 msc/4 msc
  2. ANDRZEJ GAWARKIEWICZ – 32 msc/30 msc

W drugim dniu zawodów rywalizowano w narciarstwie alpejskim. Zawody przeprowadzono w dwóch konkurencjach: slalom gigant i slalom. Reprezentacja kobiet w narciarstwie alpejskim w składzie: Aleksandra Malinowska, Katarzyna Mirek i Jadwiga Gorgoń zdobyła III miejsce w klasyfikacji drużynowej kobiet. Reprezentacja mężczyzn w składzie: Stanisław Hejmo, Tytus Olszewski, Kamil Warchoł, Michał Magiera i Michael Rucki zdobyła IV miejsce w klasyfikacji drużynowej mężczyzn. W klasyfikacjach indywidualnych trójka naszych zawodników spisała się bardzo dobrze, zajmując czołowe miejsca w slalomie gigancie i w slalomie. Wśród kobiet zarówno w slalomie gigancie, jak i w slalomie Katarzyna Mirek i Aleksandra Malinowska dwukrotnie stanęły na podium. Katarzyna wywalczyła podwójne wicemistrzostwo małopolski, a Aleksandra dwukrotnie zajęła III miejsce. Najlepszym wśród mężczyzn okazał się Stanisław Hejmo, który podobnie jak obie Panie dwukrotnie stanął na podium. W slalomie gigancie zdobył III miejsce, natomiast w slalomie wywalczył wicemistrzostwo małopolski.