Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI w Narciarstwie alpejskim - Zakopane/Harenda 28.02-3.03.2021

Podsumowanie startów sekcji KU AZS UJ:

Reprezentacja UJ w Narciarstwie alpejskim udowodniła, że mimo różnych niedogodności potrafi zmobilizować siły i zaprezentować się w najlepszy z możliwych sposobów. Gratuluję raz jeszcze wszystkim startUJącym w tegorocznych Akademickich Mistrzostwach Polski… May the Force be with You!

W Akademickich Mistrzostwach Polski przeprowadzonych w dniach 28.02-03.03 na stoku Harenda w Zakopanem wystartowało 12 reprezentantów KU AZS UJ. Reprezentacja kobiet w narciarstwie alpejskim w składzie: Aleksandra Malinowska, Katarzyna Mirek, Anna Wróbel, Karolina Skotnicka, Elżbieta Samek, Aleksandra Lulek i Jadwiga Gorgoń zajęła IV miejsce w generalnej klasyfikacji drużynowej kobiet, poprawiając wynik z 2019 roku o 5 miejsc. Nasza drużyna wywalczyła również I miejsce w nbsp;generalnej klasyfikacji drużynowej kobiet w typach uczelni-Uniwersytety. W klasyfikacjach indywidualnych w typach uczelni-Uniwersytety w obu konkurencjach na podium uplasowały się po dwie nasze zawodniczki. W slalomie gigancie wicemistrzostwo Polski wywalczyła Anna Wróbel, a III miejsce zajęła Katarzyna Mirek. Natomiast w slalomie Akademicką Mistrzynią Polski została Aleksandra Malinowska, a wicemistrzostwo wywalczyła Katarzyna Mirek. Pozostałe nasze reprezentantki swoje starty zakończyły na eliminacjach. W zawodach drużynowych kobiet sklasyfikowano 30 uczelni, natomiast w typach-Uniwersytety 9.

Reprezentacja mężczyzn w składzie: Stanisław Hejmo, Tytus Olszewski, Kamil Warchoł, Michał Magiera i Piotr Batko zajęła XIII miejsce w generalnej klasyfikacji drużynowej mężczyzn, poprawiając wynik z 2019 roku o 2 miejsca. Nasza drużyna wywalczyła również II miejsce w generalnej klasyfikacji drużynowej mężczyzn w typach uczelni-Uniwersytety. W klasyfikacjach indywidualnych w typach uczelni-Uniwersytety w obu konkurencjach na podium uplasował się nasz najlepszy zawodnik Stanisław Hejmo, który w slalomie gigancie wywalczył III miejsce, a w slalomie został Akademickim Mistrzem Polski. Do finału w slalomie zakwalifikował się również Tytus Olszewski, który ostatecznie zajął 28 miejsce w generalnej klasyfikacji mężczyzn. W zawodach drużynowych mężczyzn sklasyfikowano 36 uczelni, natomiast w typach-Uniwersytety 10.