Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

AZS Winter Cup - Akademicki Puchar Polski w Narciarstwie alpejskim 2020/2021

Zakopane-Harenda/Czarna Góra-Grapa Ski/Krynica-Zdrój-Jaworzyna Krynicka/Zawoja-Mosorny Groń/Szczawnica-Palenica/Szczawnica Palenica-finał/Czarna Góra Grapa Ski - slalom równoległy i Team Event

Akademicki Puchar Polski w narciarstwie alpejskim w bieżącym roku został przeprowadzony w pięciu edycjach zawodów eliminacyjnych i jednych zawodach finałowych. Przeprowadzono również zawody w Slalomie równoległym, w którym wystartowało dwóch naszych reprezentantów Aleksandra Malinowska i Stanisław Hejmo. Nową konkurencją czyli zawodami drużynowymi Team Event zakończono cały cykl zawodów AZS Winter Cup. Reprezentacja kobiet w narciarstwie alpejskim KU AZS UJ w składzie: Aleksandra Malinowska, Katarzyna Mirek, Anna Wróbel, Jadwiga Gorgoń i Elżbieta Samek, wywalczyły III miejsce w generalnej klasyfikacji drużynowej kobiet, poprawiając zeszłoroczny wynik o jedno miejsce. W klasyfikacjach indywidualnych Aleksandra wywalczyła III miejsce w slalomie gigancie i VI miejsce w slalomie. W zawodach drużynowych kobiet sklasyfikowano 15 uczelni. Reprezentacja mężczyzn w narciarstwie alpejskim KU AZS UJ w tegorocznej edycji zawodów wystartowała w dwuosobowym składzie Stanisław Hejmo i Tytus Olszewski. W klasyfikacjach indywidualnych Stanisław wywalczył X miejsce w slalomie gigancie i XII miejsce w slalomie.

W Sobotę 27.02 w Czarnej Górze w stacji narciarskiej Grapa Ski zorganizowano zawody w Slalomie równoległym. Wśród kobiet Aleksandra Malinowska wygrywając w małym finale z Igą Wilczyńską wywalczyła III miejsce. Zawody wygrała Katarzyna Wąsek pokonując w finale Iwonę Kohut. W zawodach mężczyzn Stanisław Hejmo odpadł z rywalizacji w 1/8 finału z późniejszym zwycięzcom Pawłem Jaksiną przegrywając zaledwie o +0.07 sekundy. Drugie miejsce wśród mężczyzn zajął Mateusz Rewerelli, a trzecie miejsce Mateusz Bucki. Dzień później 28.02 w niedzielę po raz pierwszy przeprowadzono zawody drużynowe Team Event. Nasza reprezentacja w składzie Aleksandra Malinowska, Katarzyna Mirek, Stanisław Hejmo i Tytus Olszewski dotarła do finału zawodów drużynowych, w którym nieznacznie uległa reprezentacji AGH Kraków.