Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Drużyna kobiet AZS UJ Akademickim Mistrzem Małopolski w tenisie stołowym!

12 marca w hali Politechniki Krakowskiej rozegraliśmy II rzut Akademickich Mistrzostw Małopolski w tenisie stołowym. Po pierwszej serii zawodów drużyna kobieca zajmowała 2. miejsce w rozgrywkach i traciła do prowadzącego AZS AGH 4,5 pkt, apetyt na zaatakowanie pozycji lidera rósł więc z każdym dniem zbliżającym nas do zawodów. W niedzielę plan został wykonany w 100%. Znakomicie zaprezentowała się Aleksandra Garb, która po emocjonujących meczach w półfinale i finale stanęła na najwyższym stopniu podium. Punkty do kwalifikacji drużynowej dorzuciły jeszcze Alicja Śliwa oraz Sonia Żarowska (odpowiednio 5. i 7. miejsce) i kobiecy zespół UJ sięgnął po Akademickie Mistrzostwo Małopolski! Naszą uczelnię reprezentowały również Weronika Lech (13.) i Kamila Ryś (17.). Sukces cieszy nas tym bardziej, że poziom turnieju był wysoki - w zawodach wystąpiło kilka obecnych i byłych zawodniczek 1-ligowych.
Męski zespół AZS UJ po drugim rzucie zawodów awansował w klasyfikacji generalnej z szóstego na piąte miejsce. Najlepszy wynik w turnieju osiągnęli Paweł Ryś i Aleksander Pietrow (obaj 13-16). W przedziale 17-24 sklasyfikowani zostali Roman Kraiński, Kacper Krawczyk i Bogdan Martyniuk. Tytuł mistrzowski wśród mężczyzn wywalczył zespół Politechniki Krakowskiej.