Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Półfinał C Akademickich Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym.

Półfinał C Akademickich Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym. Drużyna kobiet AZS UJ druga w półfinale Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym!W dniach 18-19 marca drużyny AZS UJ rywalizowały w półfinale C Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym, rozgrywanym w Rzeszowie. W zawodach brały udział zespoły uczelniane z województw: małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego i opolskiego.
Drużyna kobiet w składzie: Aleksandra Garb, Alicja Śliwa, Sonia Żarowska, Kamila Ryś i Weronika Lech rozpoczęła turniej od dwóch pewnych zwycięstw w fazie grupowej: 3-0 z UŚ Katowice i 3-1 z UEK Kraków. W ćwierćfinale nasz zespół zmierzył się z UE Katowice. Tam emocje były ogromne - drużyna UJ przegrywała już 1-2 i bliska była odpadnięcia z turrnieju głównego. Znakomicie zagrała jednak Aleksandra Garb, która przy stanie 2-2 i 1-5 z Klaudią Franaszczuk zachowała stalowe nerwy i wygrała spotkanie 3-2. Ostatni pojedynek był już formalnością i krakowianki awansowały do najlepszej czwórki, wygrywając 3-2. W niedzielnym półfinale doszło do spotkania dwóch krakowskich zespołów - AZS UJ i AZS AWF Kraków. Ponownie lepsze okazały się nasze reprezentantki, które pokonały przeciwniczki 3-1. W finale blisko było niespodzianki, ale ostatecznie po pięknej walce zawodniczki UJ uległy 2-3 Politechnice Śląskiej w Gliwicach i sięgnęły po srebrne medale (punktowały Aleksandra Garb i Alicja Śliwa, obie 3-1 z Agatą Paszek). Znakomite drugie miejsce oznacza dla naszego zespołu awans do turnieju finałowego Akademickich Mistrzostw Polski, który zostanie rozegrany w dniach 12-14 maja w Gdańsku.
Wśród mężczyzn UJ reprezentowali: Roman Kraiński, Kacper Krawczyk, Bogdan Martyniuk, Aleksander Pietrow oraz kapitan – Paweł Ryś. W fazie grupowej drużyna UJ zmierzyła się z mocnymi reprezentacjami Politechniki Śląskiej w Gliwicach i Uniwersytetu Śląskiego. Oba mecze zakończyły się stosunkiem 3-0 dla przeciwników. W meczach o przedział 9-12 nasz zespół uległ 0-3 Uniwersytetowi Ekonomicznemu w Krakowie, a następnie po zaciętym pojedynku przegrał 2-3 z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach, którego zawodnicy w ubiegłym roku okazali się najlepsi w rzeszowskim półfinale C. W ostatnim meczu punkty dla Uniwersytetu Jagiellońskiego zdobyli Paweł Ryś i Roman Kraiński. Ostatecznie zespół UJ zakończył zmagania na 12. pozycji.
Zobacz galerię zdjęć