Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Obóz narciarski

W dniach 5-11.02.2023 r. Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UJ zorganizowało dla środowiska akademickiego obóz narciarski. Na bazę naszych „śnieżnych szaleństw” wybraliśmy niezmiennie Białkę Tatrzańską, centrum sportów zimowych. Zima w Tatrach, w tym roku jest znakomita – bardzo dużo śniegu i mróz – idealne warunki dla miłośników narciarstwa.

Po przyjeździe do ośrodka, wieczorem odbyło się tradycyjne spotkanie informacyjne dot. obozu – omówienie regulaminu wyjazdu, rozdanie karnetów, zapoznanie z zasadami panującymi w ośrodku.

Pierwszy dzień zajęć rozpoczął się wspólną rozgrzewką, a następnie każdy uczestnik odbył tzw. zjazd pokazowy, podczas którego prezentował posiadane umiejętności narciarskie. Pozwoliło to  zakwalifikować każdego narciarza do grup  – uczący się, słabo jeżdżący, średnio zaawansowani i doskonalący jazdę.

Z każdą lekcją i każdym zjazdem w dół wzrastały umiejętności kursantów. Cieszy bardzo duży postęp grupy uczącej się, która już w połowie obozu, dołączyła do pozostałych grup na dużym stoku.

Każdego ranka niezawodna obsługa wypożyczalni „U Mariana” dbała o sprzęt narciarski udostępniany obozowiczom, zaopatrują go prócz codziennej pielęgnacji w sporej wartości zniżki.

W połowie wyjazdu odbył się kulig na saniach, z ogniskiem, pieczeniem smacznych kiełbasek. Niezwykle mroźna noc dodała uroku temu wydarzeniu.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, sympatyczną atmosferę, przestrzeganie zasad bezpiecznego narciarstwa a także za sumiennie i rzetelne uczestniczenie we wszystkich zajęciach na stoku.

Zapraszamy do korzystania z aktywności organizowanych przez SWFiS UJ i … do zobaczenia na narciarskich arenach.

Do zobaczenia na stoku!

Zobacz galerię zdjęć