Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Uniwersytecki Test Coopera - edycja jesienna

W minioną sobotę (07.10 br.) odbył się Uniwersytecki Test Coopera (edycja jesienna) - próba wytrzymałościowa, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Celem Testu jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej, która jest wyznacznikiem kondycji fizycznej (którą, w zależności od wieku i płci określa się na podstawie pokonanego dystansu).
 

Test odbył się na stadionie Lekkoatletycznym MOS Kraków "Zachód", na którym pojawiali się studenci, doktoranci, pracownicy naukowi, rodziny z dziećmi i Krakowianie niezwiązani z naszą Alma Mater, by wspólnie spędzić czas na sportowo.

Najmłodszy uczestnik testu miał skończone 8 lat, a najstarszy uczestnik - 70.
 

Wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli 12miutowy test, tradycyjnie otrzymali na mecie wodę mineralną, a następnie certyfikat upamiętniający start w UTC określający przebiegnięty dystans, pamiątkową koszulkę biegową oraz do wyboru: saszetkę, bidon lub worek na buty do biegania.
 

W teście wzięło udział blisko 80 miłośników biegania, którzy pojawili się w to wietrzne, sobotnie przedpołudnie na obiekcie sportowym u stóp Zamku Wawelskiego.
 

Wszystkim, którzy zmierzyli się z tą próbą wydolnościową, serdecznie gratulujemy!
 

Zobacz galerię zdjęć