AZS Winter Cup - Akademicki Puchar Polski w Narciarstwie alpejskim 2021/2022

Zakopane-Harenda/Szczawnica-Palenica/Krynica-Zdrój-Jaworzyna Krynicka/Kluszkowce-Czorsztyn-Ski/Zawoja-Mosorny Groń/Szczawnica Palenica-finał/Czarna Góra Grapa Ski-slalom równoległy i Team Event

Akademicki Puchar Polski w narciarstwie alpejskim w bieżącym roku został przeprowadzony w pięciu edycjach zawodów eliminacyjnych i jednych zawodach finałowych. Przeprowadzono również zawody w Slalomie równoległym, w którym wystartowało trzech naszych reprezentantów Maja Chyla, Anna Wróbel i Stanisław Hejmo. Drugi raz odbyły się również zawody drużynowe Team Event, które zakończyły cały cykl zawodów AZS Winter Cup.

Reprezentacja Uniwersytetu Jagiellońskiego kobiet w narciarstwie alpejskim w składzie: Maja Chyla, Anna Wróbel, Katarzyna Mirek i Agata Jasica wywalczyły IV miejsce w generalnej klasyfikacji drużynowej kobiet. W klasyfikacjach indywidualnych Maja wywalczyła X miejsce w slalomie gigancie i V miejsce w slalomie. W zawodach drużynowych kobiet sklasyfikowano 15 uczelni. Reprezentacja Uniwersytetu Jagiellońskiego mężczyzn w narciarstwie alpejskim w tegorocznej edycji zawodów wystartowała w pięcioosobowym składzie: Stanisław Hejmo, Dawid Bucki, Tytus Olszewski, Mateusz Pabian i Mikołaj Dyląg. Panowie wywalczyli VI miejsce w generalnej klasyfikacji drużynowej mężczyzn. W klasyfikacjach indywidualnych Stanisław wywalczył IV miejsce w slalomie gigancie i XI miejsce w slalomie. W zawodach drużynowych mężczyzn sklasyfikowano 12 uczelni.

W piątek 4.03 w Czarnej Górze w stacji narciarskiej Grapa Ski zorganizowano zawody w Slalomie równoległym. Wśród kobiet Maja Chyla wygrywając w małym finale z Sabiną Majerczyk wywalczyła III miejsce. Ania Wróbel zakończyła zawody na ¼ finału. Rywalizację wygrała Julia Włodarczyk pokonując w finale Katarzynę Wąsek. W zawodach mężczyzn Stanisław Hejmo dotarł do finału, w którym nieznacznie uległ Pawłowi Jaksinie i ostatecznie wywalczył II miejsce. Na trzecim miejscu wśród mężczyzn uplasował się Piotr Krawczyk, który wygrał mały finał z Michałem Czerwińskim. Dwa dni później 6.03 w niedzielę przeprowadzono zawody drużynowe Team Event. Nasza reprezentacja w składzie Maja Chyla, Katarzyna Mirek, Stanisław Hejmo i Dawid Bucki zajęła I miejsce, pokonując w finale AWF Kraków (5:3).

AZS Winter Cup - KLASYFIKACJE INDYWIDUALNE GS i SL

Klasyfikacja końcowa kobiet - slalom gigant/slalom:

• Maja Chyla – 10 msc/5 msc
  • Anna Wróbel – 13 msc/20 msc
  • Katarzyna Mirek – 24 msc/29 msc
  • Agata Jasica – 35 msc/48 msc

Klasyfikacja końcowa mężczyzn - slalom gigant/slalom:

• Stanisław Hejmo – 4 msc/11 msc
  • Dawid Bucki – 21 msc/24 msc
  • Tytus Olszewski – 29 msc/18 msc
  • Mateusz Pabian – 42 msc/66 msc
  • Mikołaj Dyląg – 64 msc/73 msc