Pomiń baner

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI w Snowboardzie - Kotelnica Białczańska 28.02-2.03.2024

W Akademickich Mistrzostwach Polski przeprowadzonych w dniach 28.02-2.03 w ośrodku narciarskim Kotelnica Białczańska wystartowało 9 reprezentantów Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W czwartek 29 lutego odbyły się zawody w Slalomie, natomiast w piątek 1 marca przeprowadzono zawody w Banked Slalomie. Obie nasze reprezentacje spisały się bardzo dobrze, a w szczególności drużyna kobiet, która powtórzyła sukces z 2022 roku i wygrała generalną klasyfikację drużynową kobiet zdobywając tytuł Akademickich Mistrzyń Polski w Snowboardzie.

Reprezentacja kobiet wystartowała w pięcioosobowym składzie: Klara Jastrzębska, Agata Kuźma, Olga Kaciczak, Julia Kindrat i Anna Plokhotniuk. Przejazdy naszych snowboardzistek pozwoliły wywalczyć I miejsce w generalnej klasyfikacji drużynowej kobiet. Snowboardzistki wywalczyły tym samym I miejsce w generalnej klasyfikacji drużynowej kobiet w typach uczelni-Uniwersytety.
W zawodach drużynowych kobiet sklasyfikowano 29 uczelni, natomiast w typach-Uniwersytety 9. Reprezentacja mężczyzn wystartowała w czteroosobowym składzie: Mateusz Krupa, Antoni Adamkowski, Andrzej Gawarkiewicz i Piotr Szczepaniak. Przejazdy naszych reprezentantów pozwoliły na zajęcie XXI miejsca w generalnej klasyfikacji drużynowej mężczyzn i tym samym V miejsca
w generalnej klasyfikacji drużynowej mężczyzn w typach uczelni-Uniwersytety. W zawodach drużynowych mężczyzn sklasyfikowano 28 uczelni, natomiast w typach-Uniwersytety 7.

W klasyfikacjach indywidualnych nasze reprezentantki potwierdziły wysoki poziom sportowy
i uplasowały się na podium w obu konkurencjach. Olga Kaciczak zdobyła podwójne Akademickie Wicemistrzostwo Polski w generalnej klasyfikacji w slalomie i w generalnej klasyfikacji w Banked Slalomie. Tym samym wywalczyła podwójne Akademickie Mistrzostwo Polski w generalnej klasyfikacji w Slalomie i w Banked Slalomie w typach uczelni-Uniwersytety. Julia Kindrat wywalczyła VI miejsce w generalnej klasyfikacji w Banked Slalomie i tym samym zdobyła Akademickie Wicemistrzostwo Polski w generalnej klasyfikacji w Banked Slalomie w typach uczelni-Uniwersytety. Wśród pozostałych naszych zawodników do obu finałów awansowały: Klara Jastrzębska, Julia Kindrat i Agata Kuźma. Pozostali nasi reprezentanci start w obu konkurencjach zakończyli na przejazdach eliminacyjnych.