Pomiń baner

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI w Narciarstwie alpejskim - Zakopane/Harenda 4-7.03.2024

W Akademickich Mistrzostwach Polski przeprowadzonych w dniach 4-7.03 na stoku Harenda w Zakopanem wystartowało 16 reprezentantów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obie nasze reprezentacje spisały się bardzo dobrze, a w szczególności drużyna mężczyzn, która drugi rok z rzędu uplasowała się w pierwszej czwórce Mistrzostw, zajmując tym razem IV miejsce w generalnej klasyfikacji drużynowej.

Reprezentacja kobiet w narciarstwie alpejskim w składzie: Maja Chyla, Blanka Mocek, Dominika Orzechowska, Aleksandra Lulek, Zofia Próchnicka i Blanka Naglak zajęła IX miejsce w generalnej klasyfikacji drużynowej kobiet, poprawiając zeszłoroczny wynik o siedem miejsc. Nasze narciarki wywalczyły tym samym III miejsce w generalnej klasyfikacji drużynowej kobiet w typach uczelni-Uniwersytety. W zawodach drużynowych kobiet sklasyfikowano 33 uczelnie, natomiast w typach-Uniwersytety 9. Reprezentacja mężczyzn w składzie: Stanisław Hejmo, Norbert Wróbel, Tytus Olszewski, Mateusz Pabian, Franciszek Hodor, Stanisław Michalik, Jan Valette, Bartłomiej Durbacz, Aleksander Zieliński i Stanisław Sianko wywalczyła IV miejsce w generalnej klasyfikacji drużynowej mężczyzn. Narciarze wywalczyli tym samym I miejsce w generalnej klasyfikacji drużynowej mężczyzn w typach uczelni-Uniwersytety. W zawodach drużynowych mężczyzn sklasyfikowano 38 uczelni, natomiast w typach-Uniwersytety 10.

W klasyfikacjach indywidualnych trzech naszych reprezentantów potwierdziło wysoki poziom sportowy i uplasowało się na podium w obu konkurencjach. Maja Chyla zdobyła podwójne Akademickie Mistrzostwo Polski w generalnej klasyfikacji w slalomie gigancie i w slalomie. Wywalczyła tym samym podwójne Akademickie Mistrzostwo Polski w generalnej klasyfikacji w slalomie gigancie i w slalomie w typach uczelni-Uniwersytety. Stanisław Hejmo wywalczył V miejsce w generalnej klasyfikacji w slalomie gigancie i tym samym zdobył I miejsce w generalnej klasyfikacji w slalomie gigancie w typach uczelni-Uniwersytety, natomiast w slalomie zajął VII miejsce w generalce i I miejsce w typach Uniwersytety. Norbert Wróbel wywalczył VI miejsce w generalnej klasyfikacji w slalomie gigancie i tym samym zdobył II miejsce w generalnej klasyfikacji w slalomie gigancie w typach uczelni-Uniwersytety. Do finałów w slalomie gigancie i w slalomie zakwalifikowało się jeszcze kilku naszych zawodników: Blanka Mocek, Dominika Orzechowska, Tytus Olszewski, Stanisław Michalik, Jan Valette i Franciszek Hodor. Mężczyźni potwierdzili tym samym, że w slalomie prezentują się lepiej, o czym świadczy awans 6 zawodników do finałów. Pozostali nasi reprezentanci start w obu konkurencjach zakończyli na przejazdach eliminacyjnych.