AZS Winter Cup - Akademicki Puchar Polski w Narciarstwie alpejskim 2023-2024

Zakopane-Harenda/Rytro Ryter-SKI/Krynica-Jaworzyna/Zawoja-Mosorny Groń/Czarna Góra Grapa-Ski/Zakopane-Harenda finał/Zakopane-Harenda Slalom równoległy i Team Event

Akademicki Puchar Polski w narciarstwie alpejskim w bieżącym roku został przeprowadzony w pięciu edycjach zawodów eliminacyjnych i jednych zawodach finałowych. Przeprowadzono również zawody w Slalomie równoległym, w którym zwyciężyła Maja Chyla, powtarzając tym samym zeszłoroczną wygraną. Kolejny raz odbyły się również zawody drużynowe Team Event, które zakończyły cały cykl zawodów AZS Winter Cup.

Reprezentacja Uniwersytetu Jagiellońskiego kobiet w narciarstwie alpejskim w składzie: Maja Chyla i Blanka Mocek zdobyła VIII miejsce w generalnej klasyfikacji drużynowej kobiet, poprawiając zeszłoroczny wynik o jedno miejsce. W klasyfikacjach indywidualnych Maja wywalczyła I miejsce w slalomie gigancie i I miejsce w slalomie. W zawodach drużynowych kobiet sklasyfikowano
18 uczelni. Reprezentacja Uniwersytetu Jagiellońskiego mężczyzn w narciarstwie alpejskim w tegorocznej edycji zawodów wystartowała w dziewięcioosobowym składzie: Stanisław Hejmo, Norbert Wróbel, Dawid Bucki, Tytus Olszewski, Mateusz Pabian, Franciszek Hodor, Jan Valette, Bartłomiej Durbacz i Hubert Adamowicz. Panowie drugi rok z rzędu uplasowali się na podium AZS Winter Cup, ale tym razem wywalczyli III miejsce w generalnej klasyfikacji drużynowej mężczyzn. W klasyfikacjach indywidualnych Stanisław wywalczył I miejsce w slalomie gigancie.
W zawodach drużynowych mężczyzn sklasyfikowano 10 uczelni. W poniedziałek 4.03 w Zakopanem w stacji narciarskiej Harenda zorganizowano zawody w Slalomie równoległym. Wśród kobiet zwyciężyła Maja Chyla, pokonując w finale Zofię Zdort.

AZS Winter Cup - KLASYFIKACJE INDYWIDUALNE GS i SL

Klasyfikacja końcowa kobiet - Slalom gigant/Slalom:

• Maja Chyla – 1 msc/1 msc
  • Blanka Mocek – 41 msc/42 msc

Klasyfikacja końcowa mężczyzn - Slalom gigant/Slalom:

• Stanisław Hejmo – 1 msc/24 msc
  • Norbert Wróbel – 24 msc/39 msc
  • Dawid Bucki – 35 msc/47 msc
  • Tytus Olszewski – 31 msc/23 msc
  • Mateusz Pabian – 30 msc/18 msc
  • Franciszek Hodor – 59 msc/58 msc
  • Jan Valette – 37 msc/36 msc