Reprezentacja Uniwersytetu Jagiellońskiego na Międzynarodowych Regatach Odra River Cup 2019

Brązowy medal wywalczyła ósemka męska Uniwersytetu Jagiellońskiego podczas Międzynarodowych Regat odra river cup 2019. Do wyścigu finałowego oprócz naszej osady zakwalifikowała się załoga z Niemiec oraz osada gospodarzy Politechniki Wrocławskiej (aktualny Akademicki Mistrz Polski). Wyścig był bardzo wyrównany i musiał być rozstrzygnięty przy pomocy fotofiniszu. Ostatecznie pierwsza na mecie Politechnika Wrocławska, 1,5 sekundy później niemal równo osady z Drezna i Krakowa.

W zawodach wystartowały również nasze Panie, które w finale C pokonały w bezpośrednim pojedynku Uniwersytet Wrocławski.

Swój pierwszy start mieli też początkujący wioślarze z naszej sekcji. Zajęli 6 miejsce z pośród 9 startujących osad.

Przed sekcją jeszcze jeden start w Warszawie, którym zawodniczki i zawodnicy zakończą sezon startowy 2018/2019.

Trzymamy kciuki!!!

red. Mariusz Stańczuk