Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Drużyna kobiet KU AZS UJ zwyciężyła w półfinale „C” Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym!

W dniach 23-25 marca w Rzeszowie rozegrany został półfinał „C” Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym. Drużyna kobiet KU AZS UJ w składzie: Śliwa Alicja (Wydział Prawa i Administracji), Zygadło Martyna (Wydział Filozoficzny), Mozdyniewicz Aleksandra (Wydział Matematyki i Informatyki), Ryś Kamila (Wydział Matematyki i Informatyki) z kompletem zwycięstw zajęła pierwsze miejsce i będzie reprezentować Uniwersytet Jagielloński w finale AMP w Warszawie (13-15 kwietnia).

Drużyna mężczyzn KU AZS UJ występująca w Rzeszowie w składzie: Olczak Mariusz (Wydział Filologiczny), Zych Szymon (Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej), Chłędowski Jakub (doktorant na Wydziale Matematyki i Informatyki) w rozgrywanej na bardzo wysokim poziomie rywalizacji męskiej, zajęła w Rzeszowie  8 miejsce.
Mecze drużynowe w rzeszowskich zawodach tenisa stołowego składały się z 3-5 spotkań indywidualnych zawodniczek/zawodników. „Mamy w tym roku silną drużynę kobiet: Ola jest podstawową zawodniczką ekipy piąty rok, w ubiegłym roku wzmocniły nas Martyna i Kamila, a debiutująca w półfinale AMP w ubiegły weekend Alicja Śliwa zdobyła w zawodach aż 8 punktów dla drużyny. W meczu półfinałowym i finałowym Ala, Martyna i Ola zdobyły po jednym punkcie dla drużyny. Cieszę się z pracy z osobami, które potrafią łączyć naukę i  inne swoje obowiązki z uprawianiem sportu. Gratuluje tym, które robią to na bardzo dobrym poziomie! Obydwu drużynom dziękuję za udział w zawodach!” – komentuje trenerka drużyny KU AZS UJ, Magdalena Górowska-Kmieć.
AUTOR: M G-K