Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Akademickie Mistrzostwa Małopolski w pływaniu.

Kwiecień to dla naszej drużyny pływaków czas wielu sukcesów i powodów do dumy. Już podczas II rzutu Akademickich Mistrzostw Małopolski, który odbył się 7 kwietnia na basenie AWF, nasi reprezentanci pokazali naprawdę wysoki poziom.

Dopłynęli do celu

Kwiecień to dla naszej drużyny pływaków czas wielu sukcesów i powodów do dumy.

Już podczas II rzutu Akademickich Mistrzostw Małopolski, który odbył się 7 kwietnia na basenie AWF,  nasi reprezentanci pokazali naprawdę wysoki poziom. Wśród najlepszych zawodniczek zdecydowanie należy wymienić Klaudię Soliwodę, Joannę Jasińską, Aleksandrę Saczuk, Paulinę Szew, Julię Porębską, Karolinę Budę i Marikę Sochoń. Dziewczyny startowały zarówno w konkurencjach indywidualnych, jak i w sztafecie (4x50 m stylem zmiennym), w której zajęły 6., 8. i 11. miejsce.
Panowie pływający w barwach KU AZS UJ także spisali się znakomicie. Paweł Kica, Jakub Janicki, Kamil Burzyński - to nazwiska tych zawodników, którzy osiągali najlepsze wyniki spośród naszych pływaków. Drużyna męska również wystawiła trzy zespoły sztafetowe (4x50 m stylem zmiennym), które zajęły kolejno 5., 13. i 14. miejsca.
Dzięki dobrym wynikom w pierwszym i drugim rzucie AMM, nasze pływaczki uplasowały się na 3. miejscu w klasyfikacji generalnej kobiet, a pływacy zajęli 4. miejsce wśród drużyn męskich.
Zmotywowani lokalnymi sukcesami reprezentanci Uniwersytetu Jagiellońskiego pojechali do Poznania na Akademickie Mistrzostwa Polski, które odbywały się w dniach 21-22 kwietnia. Intensywne treningi pod okiem naszych trenerów i ogromny zapał zawodników zaowocowały fantastycznymi wynikami w AMP.
Nasze pływaczki - Kinga Madej, Paulina Nowak, Justyna Helbing, Natalia Pawlaczek - odniosły spektakularny sukces zdobywając 3. miejsce wśród uniwersytetów w sztafecie (4x50 m stylem zmiennym). Druga sztafeta żeńska (4x50 m stylem dowolnym) w składzie Joanna Jasińska, Marika Sochoń, Julia Porębska i Klaudia Soliwoda zajęła 5. miejsce w kategorii uniwersytetów.
Nasze rewelacyjne zawodniczki osiągnęły także wiele sukcesów w konkurencjach indywidualnych. Fenomenalny występ Natalii Pawlaczek zaowocował złotym medalem na dystansie 50 m stylem dowolnym (w kategorii uniwersytetów), a Paulina Nowak pokazała niezwykłe umiejętności techniczne zdobywając brązowe medale w stylu klasycznym (w kategorii uniwersytetów) na dystansach 50 i 100 metrów.
Do finałów zakwalifikowały się również Justyna Helbing - finał B na dystansie 100 m stylem zmiennym, Joanna Jasińska, która zajęła 6. miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym (klasyfikacja uniwersytetów) oraz Klaudia Soliwoda, która zajęła 8. miejsce w rywalizacji 50 m stylem grzbietowym (w kategorii uniwersytetów).
Wysiłki drużyny pływackiej kobiet zostały nagrodzone 3. miejscem w klasyfikacji generalnej w kategorii uniwersytetów.
Wśród pływaków zdecydowanie wyróżnił się Paweł Kica, który dwukrotnie zakwalifikował się do finału B - na dystansie 50 m stylem grzbietowym (5. miejsce w kategorii uniwersytetów) oraz 100 m stylem grzbietowym (4. miejsce w kategorii uniwersytetów).
Męska sztafeta 4x50 m stylem zmiennym w składzie Paweł Kica, Jakub Janicki, Kamil Burzyński i Filip Pióro zajęła 7. miejsce w kategorii uniwersytetów.
Warto zauważyć, że reprezentant Uniwersytetu Jagiellońskiego, Patryk Bufnal, był jedynym zawodnikiem Akademickich Mistrzostw Małopolski, który brał udział w rywalizacji pomimo poważnych problemów ze słuchem. Jesteśmy pod wrażeniem woli walki i zapału, jakim Patryk wykazał się w czasie treningów i startów w Poznaniu.
Wszystkim zawodnikom z całego serca gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie Klubu Uczelnianego AZS UJ. Widzimy się w następnym sezonie!