Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

W ramach realizacji przedmiotu wychowanie fizyczne, dzięki współpracy z Centrum Dostępności UJ https://cd.uj.edu.pl/ wszystkich studentów ze szczególnymi potrzebami (w tym posiadających różne stopnie niepełnosprawności) serdecznie zapraszamy do udziału w następujących zajęciach: 

  1. Wtorek 8.45 – 9.30 /basen AGH, ul. Buszka 4/ (prowadzi mgr Zuzanna Zabawa zuzanna.zabawa@uj.edu.pl) - na zajęciach uczymy dobrego samopoczucia w wodzie, kontroli równowagi, przemieszczania się, jak również stylów pływackich.

  2. Czwartek 13.30 – 15.00 /sala sportowa Studium WFiS UJ, ul. Piastowska 26/ (prowadzi dr Paweł Ochwat pawel.ochwat@uj.edu.pl) - zajęcia o charakterze integracyjno - rekreacyjnym w tym: strzelectwo laserowe, tańce integracyjne, boccia, boule, speedminton i inne. Zajęcia uniwersalne skierowane do osób niezależnie od ich poziomu sprawności motorycznej i umiejętności ruchowych. Głównym przesłaniem zajęć jest przyjemne, aktywne i bezstresowe spędzenie czasu.

  3. Czwartek 15.00 - 16.30 /j.w./
     
  4. Piątek 15.00 – 16.30 /j.w./

  5. Piątek 16.30 – 18.00 /j.w./

Osoby chętne do dołączenia do powyższych zajęć, prosimy o kontakt mailowy: anna.wawrzen@uj.edu.pl, bądź telefoniczny: 12/ 637 43 03.

Serdecznie zapraszamy studentów i nauczycieli na wydarzenia zorganizowane przez UJ w ramach XVI Krakowskich Dni Integracji.

Link do zapisów na spotkania oraz pełnej informacji o nich znajduje się na stronie internetowej Centrum Dostępności UJ w zakładce Wiadomości -> https://cd.uj.edu.pl/wiadomosci/-/journal_content/56_INSTANCE_M3q6ZFLFWf9s/151513575/155615036

oraz na Facebooku https://www.facebook.com/CentrumDostepnosciUJ.

Fragment programu:

11 kwietnia - sala sportowa Studium Wychowania Fizycznego i Sportu, ul. Piastowska 26

godz. 14.15 - 14.45 - prezentacja Integracja grupy na przykładzie programu "Sport i rekreacja bez barier" (stacjonarnie)

Osoba prowadząca: dr Paweł Ochwat, Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UJ

Formuła spotkania: seminarium stacjonarne (sala sportowa SWFiS, ul. Piastowska 26)

Odbiorcy: społeczność akademicka uczelni

Opis: Podczas spotkania zostaną poruszone następujące tematy: Jakie kompetencje psychologiczne powinien mieć prowadzący zajęcia? Jak zmotywować uczestników do zajęć? Integracja grupy i poziomy integracji. Dlaczego ludzie rezygnują - przyczyny niepowodzeń. Opinie uczestników zajęć o programie "Sport i rekreacja bez barier". 

godz. 15.00 - 16:30 – warsztaty dla uczestników - prezentacja aktywności o charakterze integracyjno - rekreacyjnym: strzelectwo laserowe dźwiękowe, boccia, boule i inne (stacjonarnie)

Osoba prowadząca: dr Paweł Ochwat, Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UJ

Formuła spotkania: warsztaty stacjonarne (sala SWFiS, ul. Piastowska 26)

Odbiorcy: społeczność akademicka uczelni

Opis: Zajęcia będą okazją do przyjrzenia się ofercie Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UJ dedykowanej studentom ze szczególnymi potrzebami (w tym posiadających różne stopnie niepełnosprawności). Zajęcia uniwersalne skierowane do osób niezależnie od ich poziomu sprawności motorycznej i umiejętności ruchowych.